Zarząd Stowarzyszenia “Republikanie” o odejściu dwóch posłanek do KP PiS. “Decyzja związana wyłącznie z osobistymi korzyściami”

Zarząd Stowarzyszenia “Republikanie” wydał oświadczenie w związku z powstaniem Partii Republikańskiej.

Jak czytamy w oświadczeniu “W związku z dzisiejszą konferencją prasową z udziałem Anny Marii Siarkowskiej, Małgorzaty Janowskiej oraz Ryszarda Terleckiego – przewodniczącego Klubu Parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości, zarząd Stowarzyszenia „Republikanie” oświadcza, iż przejście obu posłanek, to ich indywidualna decyzja, związana wyłącznie z osobistymi korzyściami wynikającymi z wejścia do Klubu Parlamentarnego Prawo i Sprawiedliwość.”

Zarząd ocenił, że postępowanie dwóch posłanek “jest niezgodne z zasadami wyznawanymi przez członków Stowarzyszenia, a także jego celami statutowymi. Działanie Anny Marii Siarkowskiej i Małgorzaty Janowskiej doprowadziło do likwidacji Koła Poselskiego „Republikanie”, a co za tym idzie zorganizowanej reprezentacji republikańskiej w Sejmie.”

“Zarząd Stowarzyszenia stanowczo odcina się od działań mających na celu podział środowiska republikańskiego w Polsce. Oczekujemy, że te osoby, które podpisały się pod deklaracją założycielską nowej Partii, a są członkami SR, postąpią honorowo i zrezygnują z członkostwa w Stowarzyszeniu” – napisano.

Pod oświadczeniem podpisali się: Karol Rabenda, Marcel Klinowski, Wojciech Helmin, Agnieszka Grzegorzewska i posłanka na Sejm RP Magdalena Błeńska.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Posłanki wcześniej związane z Kukiz ’15 w klubie PiS

Kresy.pl / Twitter

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply