We wtorek w rosyjskim obwodzie orenburskim doszło do wybuchu jednego z głównych gazociągów.

Jak podała agencja informacyjna TASS do wybuchu doszło około godziny 10.40 czasu miejscowego na odcinku ważnego gazociągu „Sojuz” znajdującym się w odległości 6-7 km od wsi Muchranowo w rejonie ilekskim obwodu orenburskiego. Według miejscowych, obwodowych struktur Ministerstwa do Spraw Sytuacji Nadzwyczajnych (MCzS) w wyniku wybuchu żaden człowiek nie odniósł obrażeń.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przeakż 1% podatku

Magistrala gazowa na której doszło do wybuchu należy do spółki-córki Gazpromu – przedsiębiorstwa Gazprom Transgaz Jekaterynburg. Na miejscu pracują już strażacy, służby gazowe oraz urzędnicy Ministerstwa Przyrody. Na razie pracuje tam 54 funkcjonariuszy służb i urzędników posługujących się 16 jednostkami sprzętu służbowego.

„Realizowana jest mobilizacja sił dla likwidacji awarii” – podała służba prasowa MCzS. Według centrali ministerstwa w miejscu przerwania gazociągu wybuchł pożar.

Uszkodzony gazociąg tłoczył „błękitne paliwo” dla Kazachstanu. Na skutek wybuchu dostawy surowca do tego kraju zostały przerwane.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Czytaj także: Rosja i Chiny uruchomiły gazociąg „Siła Syberii” [+VIDEO]

tass.ru/kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz