Poseł Kukiz’15 odniósł się na portalu społecznościowym do akcji „Gazety Wyborczej” i portalu Onet.pl, która wzywa do solidarności z Lechem Wałęsą.

„Wyborcza” zamieściła w tle swojego profilu Facebokoowegocharakterystycznie zaaranżowane hasło „Solidarni z Lechem”. Gazeta wzywa również, by zamieszczać na swoich profilach społecznościowych zdjęcia byłego prezydenta i zachęca do przesyłania zdjęć z Wałęsą lub z okładką dzisiejszego wydania „Wyborczej”. Zapowiada, że utworzy z nich specjalną galerię.

„Oni chcą wymazać Wałęsę z historii, to my pokażmy naszą solidarność z nim jako człowiekiem, i bohaterem, którego opluwają. Niech profil Wałęsy, takiego jakim pamiętamy go z czasów karnawału Solidarności zagości na naszych profilach”– napisał wicenaczelny gazety Jarosław Kurski.

Akcję „Wyborczej” skomentował poseł Robert Winnicki:

„Solidarni z Lechem?! A z ofiarami donosów? A z prześladowanymi za głoszenie prawdy o „Bolku”? A z Narodem oszukanym przy okrągłym stole?”.

Niżej polityk zadedykował fragment wiersza Zbigniewa Herberta, „Przesłanie Pana Cogito”:

facebook.com / Kresy.pl

3 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. leszek1
  leszek1 :

  W 1990 roku Michnik z pobaratancami buszowali przez trzy miesiace bez zadnej kontroli w archiwum i wyniesli stamtad sporo materialu. Tu link: http://blogpress.pl/node/5951
  … Nic wiec dziwnego, ze chca udowodnic ze zarowno Bolek jak i oni to bohaterzy Solidarnosci, ktorzy obalili komunizm przy Okraglym Stole. Niech sie ujawniaja. Bedzie mozna wreszcie zapolowac na te czarownice, ktore tyle lat polowaly na nas.

 2. mopveljerzyjj
  mopveljerzyjj :

  Archiwum Akt Nowych, KC PZPR, sygn. V/246, fragment stenogramu z posiedzenia Biura Politycznego KC PZPR w dniu 27 listopada 1984 r. , wypowiedź Mieczysława F. Rakowskiego „… Absolutnie nie jest potrzebne podejmowanie jakiegokolwiek „ostrzału” Wałęsy, bo jest to człowiek podstawiony przecież, […] nim się kieruje…„ PS. Wałęsa był „Bolkiem” wie każdy, kto wiedzieć chce. Przyznają to nawet jego obrońcy, usprawiedliwiając to młodym wiekiem i byciem robotnikiem. Taka obrona jest jednak dowodem iście „burżuazyjnej” pogardy dla „robola” i szokuje tym bardziej, że celują w niej byli walterowscy trockiści. Młody robotnik nie jest skazany na brak patriotyzmu i godności, a tym, którzy tego nie wiedzą, proponuję pojechać na trójmiejskie cmentarze, na groby ofiar Grudnia `70, żeby przekonali się, kim byli, i po ile mieli lat ci, którzy ginęli w walce z komunizmem. Wałęsa jest pozytywnym symbolem Polski tylko dla naiwnych. Dla ludzi rozumnych jest znakiem trwałości polskiej niedojrzałości. Naród, który wbrew faktom czci takiego przywódcę, dowodzi, że nie dorósł do rządzenia się samemu. Takiemu narodowi można narzucać przywódców wyznaczonych z zewnątrz. A oni będą nadal kultywowali legendę Wałęsy. TRAGEDIA !!! Wałesa był szpiclem… Wydajnym: W dokumentach SB czytamy: „t.w. PS. „Bolek” przekazywał nam szereg cennych informacji dot. destrukcyjnej działalności niektórych pracowników. Na podstawie otrzymanych materiałów założono kilka spraw” Chętnym: „dał się poznać jako jednostka zdyscyplinowana i chętna do współpracy.” Płatnym: „Za przekazane informacje był on wynagradzany i w sumie otrzymał 13100 zł, wynagrodzenie brał bardzo chętnie.” Ambitnym: „niejednokrotnie w przekazywanych informacjach przebijała się chęć własnego poglądu na sprawę”. Roszczeniowym:„Żądał również zapłaty za przekazywane informacje, które nie stanowiły dla nas większej wartości operacyjnej”. Ci, którzy Wałęsy nie znają, i skłonni są wierzyć w bajki o przymuszaniu go do szpiclowania, powinni wiedzieć, że na sporządzonej przez SB w 1972 r. liście agentów, którzy usiłowali uchylać się od współpracy, brak jest tw „Bolka”.

 3. zefir
  zefir :

  Robert jest super.Co z ofiarami donosów kapusiów?Co z ofiarami prześladowań za prawdę o Bolku?Co z prześlodawaiem za prawdę o oszukańczym i zdradzieckim okrągłym stolcu?Czy to nie manowce polskiej neobanderodemokracji i jej parszywej pisdzielkracji?Oceniajmy trzeżwo,gdyż każda swołocz jest bezpardonowa.