Były szef gabinetu byłego amerykańskiego sekretarza stanu Colina Powella, pułkownik Lawrence Wilkerson, uważa, że mówienie o irańskim zagrożeniu dla Izraela jest nieporozumieniem.

Wilkerson udzielił wywiadu dla portalu RealNews, w którym m.in omówił swój niedawno opublikowany artykuł na łamach dziennika „New York Times”. W swoim artykule, Wilkerson skrytykował administrację Donalda Trumpa za to, że postępuje wobec Iranu w sposób przypominający stanowisko administracji George’a w Busha przed inwazją na Irak w 2003 roku. „Chcieli oczyścić Bliski Wschód z wielu różnych powodów, a jednym z najważniejszych to bezpieczeństwo Izraela, ropa naftowa i tak dalej, chcieli po prostu zasadniczo przekształcić Bliski Wschód” – powiedział Wilkerson.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przeakż 1% podatku

Na pytanie o słowa sekretarza stanu Rexa Tillersona, który 17 stycznia br. powiedział, że amerykańscy żołnierze pozostaną w Syrii m.in w celu powstrzmania ekspansji irańskich wpływów w tym kraju, wymierzonych w Izrael, Wilkerson odparł, że Tillerson „nie ma pojęcia o czym mówi”.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

„Izraelczycy są najsilniejszą współczesną siłą militarną w regionie. Sam pomysł, że Iran, czy to poprzez Hezbollah, czy poprzez własny Korpus Strażników Rewolucji Islamskiej, czy też inne wojskowe elementy w Syrii, może zagrozić Izraelowi, jest niedorzeczny. Jest wytworem politycznej, oportunistycznej wyobraźni Bibi Netanjahu, ponieważ jest to jedyny sposób, w jaki może on utrzymać swoją bardzo trudną koalicję, koalicję polityczną (…) Bibi Netanjahu i izraelskie siły militarne dość szybko powstrzymałyby to zagrożenie” – podkreślił Wilkerson.

Kresy.pl / The Real News

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz