Wicepremier i minister rozwoju Jadwiga Emilewicz potwierdziła w sobotę wcześniejsze doniesienia medialne sugerujące, że za tydzień ma nastąpić częściowe otwarcie barów, restauracji i kawiarni. Podkreśliła jednak, że nadal będą obowiązywały w ich przypadku określone ograniczenia.

Tak jak pisaliśmy, na początku tygodnia pojawiły się doniesienia medialne sugerujące, że za tydzień ma nastąpić częściowe otwarcie barów, restauracji i kawiarni. Wicepremier i minister rozwoju Jadwiga Emilewicz potwierdziła je w sobotę – informuje portal „RMF24.pl”. Medium podkreśla, że jest to pierwszy oficjalny komunikat w tej sprawie.

Na czym będą polegały ograniczenia? W pierwszej kolejności bary i restauracje będą musiały zapewnić swoim gościom obsługę kelnerską. Niedopuszczalna będzie działalność samoobsługowa (z wyjątkiem jedzenia na wynos).

Stoliki, przy których będą siedzieli goście, będą musiały być oddalone od siebie o co najmniej 2 metry.

Na początku bary, restauracje i kawiarnie będą mogły przyjmować gości jedynie w ogródkach.

„Na razie tak to będzie wyglądało, bo jeżeli mówimy o restauracjach działających w pomieszczeniach, to pracujemy nad protokołami, które sprawią, że między klientami będzie można zachować bezpieczną odległość” – oświadczyła wicepremier Emilewicz.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Dodała, że jeżeli nie nastąpi nagły wzrost liczby zakażeń, to od 18 maja otwarte zostaną salony kosmetyczne i fryzjerskie.

Możliwe, że dojdzie wtedy także do poluzowania limitu pasażerów w komunikacji miejskiej. Na początku przyszłego tygodnia mają zostać podjęte odpowiednie decyzje.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Trwa stopniowe znoszenie obostrzeń, wprowadzonych na skutek epidemii koronawirusa. 4 maja otwarte zostały hotele i miejsca noclegowe. Do pracy wróciły także galerie handlowe – jednak, z dużymi ograniczeniami.

rmf24.pl / kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz