W środkach masowego przekazu pojawiły się informacje o tym, że rząd Mateusza Morawieckiego planuje zezwolić na częściowe otwarcie sektora gastronomicznego.

Nieoficjalną informację o planach rządu podała we wtorek rozgłośnia radiowa RMF FM. Według niej już 18 maja restauracje i bary będą mogły rozpocząć obsługę klientów, ale tylko w tak zwanych „ogródkach” znajdujących się na zewnątrz budynku. Przyjmowanie klientów w takich ogródkach będzie możliwe tylko w sytuacji gdy będzie ich obsługiwał kelner.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Klienci siedzący przy stolikach w ogródkach restauracyjnych nie będą musli mieć założonych masek ani rękawiczek. Kelnerzy nie będą musieli też sprawdzać ich temperatury ani w inny sposób monitorować ich stanu zdrowia. Podstawową zasadą będzie konieczność ustawiania stolików w odstępach minimum dwóch metrów.

Lokale gastronomiczne, które nie dysponują przestrzenią na zewnątrz pozostaną zamknięte. Nie będą mogły działać także bary samoobsługoweg jak twierdzi dziennikarz RM FM Krzysztof Berenda chyba, że ich kierownicy zadecydują o zmianie sposobu działalności i zatrudnią kelnera. Rząd nie określił jeszcze daty pełnego zniesienia obostrzeń wobec działalności gastronomicznej.

Tymczasem w Polsce odnotowano już 14 242 przypadków zarażenie koronawirusem SARS COVID-19. 4 maja liczba zarażonych zwiększyła się o 313 osób. Dzień wcześniej odnotowano 318 nowych przypadków.

Czytaj także: Izraelczycy twierdzą, że mają lek przeciwko koronawirusowi

money.pl/worldometers.info/kresy.pl

 
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz