W poniedziałek wiceminister zdrowia Waldemar Kraska zapowiedział, że że w tym tygodniu będzie rekomendacja Rady Medycznej, aby trzecia dawka szczepionki mogła być podawana osobom powyżej 18. roku życia.

Komitet ds. Produktów Leczniczych Stosowanych u Ludzi Europejskiej Agencji Leków wydał na początku października wydł rekomendację dotyczącą podawania trzeciej dawki szczepionek na COVID-19 firm Pfizer (Comirnaty) oraz Moderna (Spikevax) osobom z osłabionym układem odpornościowym. Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska zapowiedział w poniedziałek, że w tym tygodniu pojawi się rekomendacja Rady Medycznej w tej sprawie – informuje Rzeczpospolita.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

4261.49 PLN    (19.37%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

„Będzie dopuszczona dawka przypominająca dla osób powyżej 18. roku życia. Myślę, że to jest kwestia dwóch, trzech dni, kiedy taka informacja i decyzja zapadnie” – powiedział wiceszef resortu zdrowia.

„Namawiam, by każdy, kto ma wątpliwości udał się do punktu szczepień i przyjął szczepionkę przeciw COVID-19. W tej chwili mamy już do dyspozycji trzecią dawkę, więc korzystajmy z tego, bo warto się zaszczepić” – dodał.

Czerwcowe doniesienia medialne wskazywały, że rząd negocjuje dostawy kolejnej dawki szczepionki przeciw COVID-19.

Od 1 sierpnia br. Węgry oferują możliwość przyjęcia 3 dawki szczepionki przeciw Covid-19. Wprowadziły także obowiązek szczepienia wszystkich pracowników służby zdrowia.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

W lipcu br. hiszpański rząd ogłosił, że szczepienia przeciwko Covid-19 będą prowadzone co roku. Podkreślono, że władze kraju zagwarantowały już dostawę preparatów przeciwko tej chorobie na lata 2022-2023. Zaznaczono, że rząd rozważa także podawanie trzeciej dawki szczepionki i że wydaje się to „nieuniknione”.

Zobacz także: Epidemiolodzy ostrzegają: szczepionki stosowane przeciwko koronawirusowi w ciągu roku mogą stać się nieskuteczne

rp.pl / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz