W poniedziałek wiceminister zdrowia Waldemar Kraska zapowiedział, że że w tym tygodniu będzie rekomendacja Rady Medycznej, aby trzecia dawka szczepionki mogła być podawana osobom powyżej 18. roku życia.

Komitet ds. Produktów Leczniczych Stosowanych u Ludzi Europejskiej Agencji Leków wydał na początku października wydł rekomendację dotyczącą podawania trzeciej dawki szczepionek na COVID-19 firm Pfizer (Comirnaty) oraz Moderna (Spikevax) osobom z osłabionym układem odpornościowym. Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska zapowiedział w poniedziałek, że w tym tygodniu pojawi się rekomendacja Rady Medycznej w tej sprawie – informuje Rzeczpospolita.

Kresowy Przegląd Tygodnia

Zgoda RODO: Wyrażam zgodę na wykorzystywanie przez FUNDACJA KOMPANIA KRESOWA, ul. Gen. Władysława Sikorskiego 166 / 0.03, 18-400 Łomża moich danych osobowych przesłanych w niniejszym formularzu w celu otrzymywania informacji drogą elektroniczną.
Możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie, klikając link w stopce naszych e-maili.

„Będzie dopuszczona dawka przypominająca dla osób powyżej 18. roku życia. Myślę, że to jest kwestia dwóch, trzech dni, kiedy taka informacja i decyzja zapadnie” – powiedział wiceszef resortu zdrowia.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

„Namawiam, by każdy, kto ma wątpliwości udał się do punktu szczepień i przyjął szczepionkę przeciw COVID-19. W tej chwili mamy już do dyspozycji trzecią dawkę, więc korzystajmy z tego, bo warto się zaszczepić” – dodał.

Czerwcowe doniesienia medialne wskazywały, że rząd negocjuje dostawy kolejnej dawki szczepionki przeciw COVID-19.

Od 1 sierpnia br. Węgry oferują możliwość przyjęcia 3 dawki szczepionki przeciw Covid-19. Wprowadziły także obowiązek szczepienia wszystkich pracowników służby zdrowia.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

W lipcu br. hiszpański rząd ogłosił, że szczepienia przeciwko Covid-19 będą prowadzone co roku. Podkreślono, że władze kraju zagwarantowały już dostawę preparatów przeciwko tej chorobie na lata 2022-2023. Zaznaczono, że rząd rozważa także podawanie trzeciej dawki szczepionki i że wydaje się to „nieuniknione”.

Zobacz także: Epidemiolodzy ostrzegają: szczepionki stosowane przeciwko koronawirusowi w ciągu roku mogą stać się nieskuteczne

rp.pl / Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz