Hiszpański rząd ogłosił, że szczepienia przeciwko Covid-19 będą prowadzone co roku. Podkreślono, że władze kraju zagwarantowały już dostawę preparatów przeciwko tej chorobie na lata 2022-2023. Zaznaczono, że rząd rozważa także podawanie trzeciej dawki szczepionki i że wydaje się to „nieuniknione”.

Hiszpańska minister zdrowia Carolina Darias poinformowała w wywiadzie dla radia Onda Cero, że służby medyczne kraju zamierzają co roku prowadzić ogólnokrajowe szczepienia przeciwko Covid-19 – PAP podał w piątek. Podkreśliła, że zawarto już umowy z koncernami Pfizer i Moderna na zakup preparatów przeciwko Covid-19 na najbliższe dwa lata. Minister zadeklarowała, że umowy z koncernami zostały zawarte w ostatnich dniach. Wartość kontraktów wynosi odpowiednio 1,8 mld euro oraz 480 mln euro.

Dodała, że rząd rozważa także podawanie trzeciej dawki szczepionki i że wydaje się to „nieuniknione”.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

Dane hiszpańskiego resortu zdrowia wskazują, że do czwartkowego wieczora służby medyczne tego kraju wykorzystały 52,8 mln dawek szczepionek przeciwko Covid-19. 25 mln obywateli kraju zostało w pełni zaszczepionych. Populacja kraju liczy 47 mln.

Dobowa liczba zakażeń koronawirusem utrzymuje się od środy na poziomie około 30 tys. Covid-19 stwierdzono już u 4,24 mln osób, a 81,8 tys. pacjentów zmarło po infekcji.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Przypomnijmy, że od 1 sierpnia Węgry będą oferować możliwość przyjęcia 3 dawki szczepionki przeciw Covid-19. Wprowadzą także obowiązek szczepienia wszystkich pracowników służby zdrowia. Ogłosił to w połowie lipca br. węgierski premier Viktor Orban.

Zobacz także: Epidemiolodzy ostrzegają: szczepionki stosowane przeciwko koronawirusowi w ciągu roku mogą stać się nieskuteczne

pap / rmf24.pl / Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz