Premier Węgier Wiktor Orban podpisał w sobotę dekret rządowy przyznający bezpłatne usługi internetowe uczniom szkół ponadgimnazjalnych uczestniczących w edukacji online – przekazał portal Hungary Today.

Jak poinformował portal Hungary Today, premier Węgier Wiktor Orban podpisał w sobotę dekret rządowy przyznający bezpłatne usługi internetowe uczniom szkół ponadgimnazjalnych uczestniczących w edukacji online

W miniony wtorek węgierskie szkoły powyżej ósmej klasy powróciły do edukacji cyfrowej w ramach serii ograniczeń zwiększających wysiłki w zakresie ochrony przed koronawirusem na Węgrzech.

Zobacz też: Media: Viktor Orban jest gotów zawetować budżet UE oraz fundusz odbudowy

W wiadomości wideo w sobotę Orban powiedział, że dekret gwarantuje tym ucznombezpłatny dostęp do Internetu przez następne 30 dni.

„Osoby uczące się w edukacji online i korzystające w tym celu z internetu otrzymają bezpłatny dostęp na ten okres. Będzie to powód do debaty z dostawcami, ale obecnie priorytetem jest to, aby rodziny otrzymały pomoc” – powiedział Orban na Facebooku.

Wezwał także studentów do kontynuowania nauki, podkreślił że lekcje online nie są wakacjami

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Zobacz też: Orban gratuluje Węgrom na Zakarpaciu sukcesu w wyborach

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz