Żołnierze Operacji Specjalnych Sił Powietrznych USA, wraz z innymi jednostkami amerykańskimi, uczestniczyli we wspólnych ćwiczeniach ze szwedzkimi siłami zbrojnymi – poinformował w piątek portal Defense Brief.

Jak poinformował w piątek portal Defense Brief, amerykańscy komandosi uczestniczyli we wspólnych ćwiczeniach w Szwecji. W manewrach wzięły udział też szwedzkie siły zbrojne i inne amerykańskie jednostki.

Wcześniej lotnicy operujący z bazy Królewskich Sił Powietrznych w Mildenhall w Wielkiej Brytanii odbyli misję szkoleniową w Skandynawii, biorąc udział w połączonych ćwiczeniach gotowości w bazie lotniczej Aalborg w Danii pod koniec października.

Zobacz też: Amerykanie testują systemy, które mają zastąpić Stingera

Szwedzkie ćwiczenie obejmowało zasoby z oddziałów powietrznych, lądowych i morskich obu krajów partnerskich, które współpracowały w celu zwiększenia interoperacyjności i relacji na potrzeby przyszłych wspólnych wydarzeń.

„Siły zbrojne Stanów Zjednoczonych są niezwykle zaszczycone, że nasi partnerzy ze szwedzkiego dowództwa operacji specjalnych zaprosili nas na poligon i ćwiczenia z nimi tutaj w Szwecji. Nasi partnerzy są profesjonalistami o dużych możliwościach i nie możemy się doczekać dalszej współpracy w całym regionie Morza Bałtyckiego” – powiedział zastępca dowódcy ćwiczeń Joint Special Operations Task Force podpułkownik Houston Hodgkinson.

Szwedzkie ministerstwo obrony stwierdziło, że trwające ćwiczenia były jednymi z najbardziej złożonych manewrów przeprowadzonych między obiema stronami. Wspólne ćwiczenia objęły dziedziny powietrzne, lądowe i morskie w celu zwiększenia gotowości i zdolności reagowania w regionie Morza Bałtyckiego.

Zobacz też: Rosyjskie wojska ćwiczyły desant na poligonie w Pakistanie [+VIDEO]

„Manewry te dają możliwość trenowania z siłami specjalnymi, a także siłami konwencjonalnymi Stanów Zjednoczonych i Szwecji we wszystkich funkcjach i domenach bojowych. To pozwala nam trenować, jak będziemy walczyć, jednocześnie podkreślając wiarygodność i możliwości naszych połączonych sił” – powiedział dowódca ćwiczeń pułkownik Nathan Owendoff. „Dodatkową korzyścią jest krytyczna wartość budowania zaufania i wzmacniania relacji między dowódcami, przywódcami elementów i siłami operacji specjalnych na wielu szczeblach”.

Kresy.pl/Defense Brief

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply