Rosyjscy i pakistańscy żołnierze ćwiczyli operację desantową bez spadochronów podczas wspólnych ćwiczeń wojskowych Przyjaźń 2020, poinformowało w czwartek rosyjskie ministerstwo obrony.

Jak poinformowała w czwartek agencja prasowa Tass, powołując się na rosyjskie ministerstwo obrony, rosyjscy i pakistańscy spadochroniarze ćwiczyli desantową operację bez spadochronów podczas wspólnych ćwiczeń wojskowych Przyjaźń 2020.

„Żołnierze Rosji i Pakistanu ćwiczyli taktykę lądowania bez spadochronów z rodzimych helikopterów w ramach wspólnych rosyjsko-pakistańskich ćwiczeń wojskowych Przyjaźń 2020” – podało ministerstwo w oświadczeniu.

Ćwiczenie odbyło się na poligonie operacji specjalnych Tarbela w Pakistanie. Śmigłowce unosiły się na wysokości 20 metrów w powietrzu, podczas gdy komandosi schodzili ze specjalnej liny. Następnie wojska desantowe ćwiczyły obronę miejsca lądowania i odpieranie ataku terrorystów. W ćwiczeniach wzięły udział śmigłowce Mi-17 (eksportowa wersja rosyjskich Mi-8) operujące w lotnictwie armii pakistańskiej, czytamy w oświadczeniu.

Ogółem w ćwiczeniach wzięło udział 150 osób ze specjalnej kompanii operacyjnej 49 połączonej armii Południowego Okręgu Wojskowego Rosji i pakistańskich sił specjalnych.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Wspólne rosyjsko-pakistańskie ćwiczenie Przyjaźń 2020 odbywają się w dniach 5-21 listopada 2020 r. Z sił zbrojnych Federacji Rosyjskiej zaangażowanych jest ponad 70 żołnierzy jednostki specjalnego przeznaczenia 49 armii sił zbrojnych stacjonującej w Stawropolu.

Ćwiczenie ma na celu wzmocnienie współpracy wojskowej obu krajów i odbywa się zgodnie z międzynarodową współpracą wojskową.

Manewry wojskowe Przyjaźń odbywają się od 2016 roku, w których żołnierze sił zbrojnych Rosji biorą udział w oddziałach karabinów zmotoryzowanych oraz jednostkach specjalnego przeznaczenia  stacjonujących w Stawropolu.

W 2020 roku odbywają się piąte wspólne rosyjsko-pakistańskie ćwiczenia Przyjaźń. To trzecie wspólne manewry wojskowe, które odbywają się w Islamskiej Republice Pakistanu.

Bierze w nich udział ponad 150 żołnierzy z obu krajów.

Kresy.pl/Tass

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz