Żołnierze rosyjskiej kompanii sił specjalnych 49. armii południowego okręgu wojskowego udali się w czwartek na poligon sił specjalnych Pakistanu w ramach wspólnych rosyjsko-pakistańskich ćwiczeń wojskowych Przyjaźń-2020.

Ponad 70 rosyjskich żołnierzy sił specjalnych przybyło do Pakistanu, aby wziąć udział w ćwiczeniach Przyjaźń 2020, poinformowało w czwartek biuro prasowe Południowego Okręgu Wojskowego Rosji.

Żołnierze mieli zapoznać się ze ścianką wspinaczkową, stadionem sportowym, halą sztuk walki, torem przeszkód z fosą, a także ze strefą treningu psychologicznego.

Rosyjscy żołnierze zbadali górski kompleks sportowy centrum. Długość kompleksu dochodzi do 1 km, obejmuje około 30 różnych przeszkód, w tym kamienne mury, przejścia podziemne i fragmenty obiektów miejskich.

Wspólne rosyjsko-pakistańskie ćwiczenie Przyjaźń 2020 odbywają się w dniach 5-21 listopada 2020 r. Z sił zbrojnych Federacji Rosyjskiej zaangażowanych jest ponad 70 żołnierzy jednostki specjalnego przeznaczenia 49 armii sił zbrojnych stacjonującej w Stawropolu.

Ćwiczenie ma na celu wzmocnienie współpracy wojskowej obu krajów i odbywa się zgodnie z międzynarodową współpracą wojskową.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Wspólne rosyjsko-pakistańskie ćwiczenia wojskowe Przyjaźń odbywają się od 2016 roku, w których żołnierze sił zbrojnych Rosji biorą udział w oddziałach karabinów zmotoryzowanych oraz jednostkach specjalnego przeznaczenia  stacjonujących w Stawropolu.

W 2020 roku odbywają się piąte wspólne rosyjsko-pakistańskie manewry Przyjaźń. To trzecie wspólne manewry wojskowe, które odbywają się w Islamskiej Republice Pakistanu.

W ćwiczeniach bierze udział ponad 150 żołnierzy z obu krajów.

Zobacz też: Izraelskie wojsko tworzy nowe siły specjalne

Kresy.pl/Ministerstwo Obrony Rosji

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz