Rząd Węgier pozwoli pracodawcom wymagać, aby ich pracownicy zostali zaszczepieni przeciwko COVID-19 – poinformowała w czwartek agencja prasowa Bloomberg.

Jak poinformowała w czwartek agencja prasowa Bloomberg, rząd Węgier pozwoli pracodawcom wymagać, aby ich pracownicy zostali zaszczepieni przeciwko COVID-19. Posunięcie to, w założeniu, ma na celu zwalczanie w kraju fali nowych infekcji i zgonów z powodu koronawirusa.

Od pracowników administracji publicznej w instytucjach państwowych również może być wymagane szczepienia przeciwko koronawirusowi – poinformował Gergely Gulyás, węgierski minister w Kancelarii Premiera.

Zobacz też: Czechy: Zaostrzone zasady wjazdu dla osób niezaszczepionych przeciw Covid-19 m.in. z Polski

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

0 PLN    (0%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Dodał też, że burmistrzowie w lokalnych gminach mogą decydować o nałożeniu tego wymogu. Gulyás ogłosił nowe środki na rządowej konferencji prasowej w Budapeszcie w czwartek, ponieważ zgony z powodu COVID-19 osiągnęły najwyższy poziom od maja.

Rząd zażąda również, aby pracownicy sektora publicznego otrzymali zastrzyki, podczas gdy od przyszłego tygodnia w transporcie publicznym zostanie przywrócone obowiązkowe noszenie masek, powiedział minister gabinetu Gergely Gulyás na spotkaniu informacyjnym w czwartek.

Zobacz też: W Rumunii na nocny spacer tylko po zaszczepieniu, kraj wprowadza ostre restrykcje

Według Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób, Węgry podały przynajmniej jedną dawkę szczepionki 69% dorosłych, w porównaniu ze średnią 80% w całej Unii Europejskiej. Codzienne nowe przypadki Covid-19 wzrosły w środę do 4039 (najwięcej od kwietnia) i oznaczają prawie pięciokrotny wzrost w ciągu ostatnich trzech tygodni.

Według portalu worldometers.info Węgry odnotowały 859 378 przypadków z czego wyzdrowiało 797 142 osób. Zginęło 30 692 osób. Przez ostatnie 24 godziny zmarło kolejne 45 osób.

Zobacz też: Kolejny rosyjski region wprowadza obowiązkowe szczepienia przeciw koronawirusowi

Czytaj: Polska przekazała szczepionki Kirgistanowi

Kresy.pl/Bloomberg

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz