Na Węgrzech nie istnieje w tej chwili odrębna służba zajmująca się tylko ochroną granicy państwowej. Jej funkcje wykonują zwykli policjanci.

Parlamentarzysta Jobbiku Istvan Apáti w czasie dzisiejszej konferencji prasowej jeszcze raz wezwał władze Węgier to powołania specjalnej służby granicznej. Jak twierdził aby być skuteczną służba taka powinna liczyć co najmniej 8000 funkcjonariuszy. Powinni być oni uprawnienia do stosowania przymusu fizycznego w celu zapobiegania nielegalnemu przekraczaniu granicy. Zauważył, że w tyj chwili zadania te wykonują policjanci. Aby wesprzeć tych w rejonach przygranicznych władze przerzuciły dodatkowych tysiąc funckjonariuszy z głebi kraju, co według Apátiego grozi wzrostem przestępczości w tych rejonach gdzie kadrowo osłabiono siły policyjne. Przedstawciel Jobbiku domagał się jak najszybszego wprowadzenia wniosku partii pod obrady parlamentarnej komisji obrony.

dailynewshungary.com/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz