Bela Kovacs, europoseł z ramienia partii Jobbik, został oskarżony m.in. o szpiegowanie na szkodę instytucji Unii Europejskiej.

PAP informuje: „Kovacsowi zarzucono też nadużycia finansowe na znaczną sumę oraz posługiwanie się fałszywymi dokumentami. Według prokuratury Kovacs szpiegował na rzecz obcego państwa. Nie podano, o jakie państwo chodzi, ale wcześniej prokuratura informowała, że Kovacs zwrócił na siebie uwagę regularnymi konspiracyjnymi spotkaniami z rosyjskimi dyplomatami oraz tym, że co miesiąc lata do Moskwy.”

Wraz z trzema innymi osobami, Kovacs miał spowodować straty w budżecie Parlamentu Europejskiego na sumę ponad 2 tys. euro. Jak poinformowała prokuratura, europoseł zawarł w latach 2012-2013 fikcyjne porozumienia dla czterech osób, w celu odbycia stażu w PE, jednak stażyści nie istnieli.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Kovacs przez wiele lat pracował i studiował w Rosji. Europoseł twierdzi, że nie utrzymywał jakichkolwiek związków z tajnymi służbami Węgier lub innych państw. Szef Jobbiku, Gabor Vona, uznał postępowanie przeciwko swojemu koledze partyjnemu za „proces pokazowy”.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Orban: Soros ma plan zniszczenia państw narodowych

Kresy.pl / PAP
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz