Premier Węgier, Viktor Orbán udzielił obszernego wywiadu państwowej rozgłośni radiowej. Stwierdził w nim, że miliarder George Soros planowo popiera masowy napływ imigrantów do Europy, w ramach walki z państwami narodowymi.

Orbán stwierdził, że amerykański miliarder znany z popierania ruchów liberalnych i lewicowych, dokłada wszelkich starań aby zlikwidować płot graniczny na południowej granicy Węgier, który pozwolił temu państwu uporać się zalewem nielegalnych imigrantów. Soros miał podjąć intensywne działania lobbystyczne na forum Parlamentu Europejskiego, by ten wywierał presję na Radę Europejską, na rzecz podjęcia przez nią ostatecznej decyzji w sprawie przesiedlania nielegalnych imigrantów do wszystkich państw UE.

Jak relacjonuje polski portal poświęcony sprawom Węgier Magyar24.pl, Orbán przyznał w piątkowym wywiadzie, że węgierskie służby specjalne opracowały specjalny raport na temat zakulisowych działań Sorosa na forum instytucji Unii Europejskiej. Węgierski premier mówił wręcz o „planie Sorosa”, przypominając, ze sformułowania takie pojawiają się w dokumentach wydawanych przez same powiązane z miliarderem organizacje pozarządowe, więc używanie tego wyrażenia, także przez władze Węgier, nie powinno nikogo dziwić.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Węgierski premier ocenia, że działalność Sorosa ma głębsze podstawy ideologiczne. Soros ma być według niego wyznawcą i promotorem kosmopolityzmu, programowo działającym na rzecz osłabiania i likwidacji państw narodowych w Europie oraz mieszania kultur.

Sam Soros nie pozostał dłużny premierowi Węgier. Opłacana przez finansistę Fundacja Społeczeństwa Otwartego opublikowała nagranie z jego wypowiedzią, w której ostro krytykuje on Orbán i twierdzi nawet, że węgierski przywódca prześladuje opozycję surowiej niż władze komunistyczne.

magyar24.pl/kresy.pl

 
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz