Amerykański miliarder George Soros ostro krytykuje konserwatywny rząd Viktora Orbana, zarzucając mu prześladowanie opozycji.

W jednym z nagrań, opublikowanych w piątek przez należącą do finansisty Fundację Społeczeństwa Otwartego, Soros oświadczył po węgiersku, że aktualnie opozycja na Węgrzech jest bardziej uciskana niż w trakcie dominacji ZSRR, kiedy skuteczniej mogliśmy pomagać społeczeństwu w otrzymywaniu informacji i pomocy.

Amerykański miliarder dodał również, że utrzymywał z Orbanem kontakt przez długi czas. Podkreślił, że to dzięki stypenduim fundacji jego imienia premier Węgier mógł studiować na Oksfordzie pod koniec lat 80. Zdaniem Sorosa stosunki między nimi się zepsuły, bo on (tj. Orban) się zepsuł.

CZYTAJ TAKŻE: Orban: George Soros zniszczył życie milionów Europejczyków

Soros dodał również, że w przypadku zamknięcia jego uczelni w Budapeszcie, to rozpocznie ona działalność „na uchodźstwie” aż do chwili upadku rządów Orbana.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Premier Viktor Orban również w piątek oświadczył w Radiu Kossuth, że organizacje pozarządowe popierane przez Sorosa działają jak partie polityczne przed wiosennymi wyborami parlamentarnymi na Węgrzech. Działalność ta przypomina partyjną w takim sensie, że każda partia koncentruje się na wyborach. (…) Chcą usunąć i osłabić rządy, które występują przeciwko ich polityce imigracyjnej i osiedlaniu (imigrantów – przyp. red.) – tłumaczy szef węgierskiego rządu.

ZOBACZ TAKŻE: Soros zarzucił rządowi węgierskiemu „kłamstwa i wypaczenia”

Viktor Orban dodał również, że George Soros stworzył w ostatnich 20-30 latach „ogromną maszynerię”, która wprowadza w życie jego plan sprowadzania imigrantów do Europy, i od tego czasu jest to dla Węgier kwestia życia lub śmierci.

Kresy.pl / dorzeczy.pl / rp.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz