Relikwia z kroplami krwi świętego Jana Pawła II została skradziona z katedry w mieście Spoleto w środkowych Włoszech – poinformował w czwartek Reuters.

Jak poinformowała w czwartek agencja prasowa Reuters, relikwia z kroplami krwi świętego Jana Pawła II została skradziona z katedry w mieście Spoleto w środkowych Włoszech.

Relikwiarz, wyrwano w środę z ołtarza. Zakrystian zamykający katedrę na noc odkrył kradzież relikwiarza, w którym znajdowała się fiolka z kilkoma kroplami krwi.

Zobacz też: Klasztor w Tyńcu: Profanacja – półnagi mężczyzna wszedł na ołtarz

Relikwia znajdowała się tymczasowo w katedrze w Spoleto i miała zostać przeniesiona w przyszłym miesiącu do nowego kościoła w regionie Umbria.

„Oddajcie relikwiarz katedrze i wiernym” – powiedział arcybiskup Renato Boccardo, który przez lata był bliskim pomocnikiem zmarłego papieża w Watykanie. „To jest poważna sprawa”.

Boccardo powiedział, że nie jest jasne, czy relikwiarz został skradziony dla okupu, co miało miejsce w przeszłości w przypadku innych relikwii we Włoszech. Policja przeglądała nagrania z kamer bezpieczeństwa wewnątrz i na zewnątrz katedry.

Zobacz też: Profanacja w Dąbrowie Górniczej. Sprawca zatrzymany przez księży

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Zobacz też: Kolejna profanacja w przeciągu kilku dni w okolicy Bielska-Białej. Tym razem oblano farbą Krzyż Trzeciego Tysiąclecia

Kresy.pl/Reuters
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz