Pacjentka zakażona koronawirusem, która przebywała w szpitalu w Poznaniu, nie żyje – poinformowało RMF FM, za wiceprezydentem miasta.

Informację na ten temat podało tuż po 12:00 w południe radio RMF FM, powołując się na wiceprezydenta Poznania. Chodzi o 57-letnią kobietę, która przebywała w poznańskim szpitalu. Od 8 marca (według innych źródeł od poniedziałku 9 marca) przebywała tam w stanie ciężkim. Pochodziła z miejscowości Czapury w woj. wielkopolskim.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

970 PLN    (4.4%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Wiadomo też, że w szpitalu przebywa również zakażona koronawirusem 25-letnia kobieta, córka zmarłej. Jej stan wczoraj określany był jako dobry. Jak podawano, młodsza z kobiet z zawodu jest nauczycielką. Wcześniej przebywała na kwarantannie domowej. Wczoraj media podawały, że trwa walka o życie 57-latki. Zanim trafiał do szpitala w Poznaniu stwierdzono, że cierpi na zapalenie płuc i przez trzy dni przebywała w szpitalu w Puszczykowie. Dopiero później potwierdzono w teście, że była zakażona SARS-CoV-2.

Władze Poznania na konferencji prasowej podały, że poza córką zmarłej zakażenie koronawirusem potwierdzono też u innej osoby z jej najbliższej rodziny. Wcześniej kobieta miała poważne problemy zdrowotne.

W środę rano Ministerstwo Zdrowia poinformowało o największym przyroście zakażonych koronawirusem od początku zachorowań w kraju. Potwierdzono 13 nowych przypadków, a później jeszcze trzy kolejne. Łączna liczba zarażonych SARS-CoV-2 wzrosła do 47 osób. Teraz w Polsce jest już pierwszy przypadek śmiertelny.

W rozmowie na antenie TVN24 minister zdrowia Łukasz Szumowski przyznał, że w najbliższym czasie należy spodziewać się znacznego wzrostu liczby zakażonych koronawirusem.

Czytaj więcej: 16 nowych przypadków koronawirusa w Polsce. Minister: za tydzień zakażonych może być nawet 1000 osób

Jak pisaliśmy, według danych włoskiej rządowej agencji sanitarnej, ponad połowa zarażonych koronawirusem SARS-CoV-2 we Włoszech to osoby powyżej 60. roku życia. Prawie 90 proc. przypadków śmiertelnych to zakażeni w wieku 70 lat i starsi.

Przeczytaj: WHO ogłosiła pandemię

Zobacz: Orlen przestawia się na produkcję płynu do dezynfekcji

O pierwszym polskim przypadku pacjenta zarażonego wirusem SARS-CoV-2 resort zdrowia poinformował 4 marca. Osoby, u których wykryto tę chorobę, przebywają m.in. w szpitalach w Zielonej Górze, Wrocławiu, Ostródzie, Szczecinie, Poznaniu, Krakowie, Raciborzu, Cieszynie, Zawierciu, Chorzowie, Lublinie i Warszawie.

Koronawirus SARS-Cov-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Objawia się ona najczęściej gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni i zmęczeniem.

Rmf24.pl / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz