Minister spraw zagranicznych Włoch Luigi di Maio poinformował, że rząd Chińskiej Republiki Ludowej zadeklarował wysłanie do tego kraju bardzo dużych ilości materiałów medycznych.

Di Maio przeprowadził rozmowę telefoniczną z chińskim ministrem spraw zagranicznych Wangiem Yi. Jak napisał we wtorek portal dziennika “Corriere della sera” szef chińskiej dyplomacji zadeklarował wysłanie do Włoch znacznej ilości materiałów medycznych. Chińczycy chcą obdarować Włochów 100 tys. egzemplarzy zaawansowanych masek, 20 tys. kompletów kombinezonów ochronnych oraz 50 tys. testów do wykrywania koronawirusa.

Di Maio uznał dary władz Chin za dowód “przyjaźni i solidarności” ze strony Chińczyków. Poza tym Włosi będą mogli nabyć tysiąc respiratorów wyprodukowanych w Chinach, które, wobec skutecznych działań chińskich władz na rzecz ograniczenia epidemii, nie są już konieczne jako miejscowa rezerwa.

“Corriere della sera” podkreśla, że wsparcie z Pekinu nadchodzi w kontekście dobrych relacji włosko-chińskich ukształtowanych przez di Maio. W czasie trzydziestominutowej rozmowy telefonicznej Wangi Yi miał zadeklarować, że kolejne włoskie zamówienia na sprzęt i materiały medyczne będą przez chińskich producentów traktowane “priorytetowo”.

Włochy są tym państwem europejskim, które najbardziej ucierpiało na skutek pandemii koronawirusa. W środę odnotowano w tym państwie 12462 przypadków zarażenia koronawirusem. 827 osób zmarło na skutek choroby wywołanej przez wirusa. Władze Włoch zdecydowały się 9 marca rozszerzyć reguły właściwie dla stanu kwarantanny na całe terytorium państwa.

corriere.ir/kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply