W związku z sukcesami w walce z epidemią koronawirusa w prowincji Hubei w której ona wybuchła, chińskie władze łagodzą ograniczenia w transporcie ludzi.

Władze uznały sytuację w prowincji Hubei za na tyle opanowaną, że dopuściły we wtorek większą mobilność ludzi w ramach niej. Mieszkańcy rejonów ocenionych jako zagrożone epidemią w małym lub średnim stopniu uzyskają możliwość poruszania się w ramach granic prowincji. Zarządzanie kryzysem realizowane jest poprzez aplikacje zainstalowane na telefonach komórkowych. Z jej pomocą każdy z mieszkańców prowincji ma przyznany specjalny kod QR określający poziom zagrożenia wirusem. Poziomy te określane są dla ludzi i całych obszarów także kolorami: czerwonym dla podejrzanych o zarażenie, żółtym – oznaczającym bliski kontakt z ludźmi zarażonymi i zielonym dla ludzi i rejonów nie mających kontaktu z epidemią.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Jak podała agencja Xinhua osoby z rejonów „zielonych” uzyskały możliwość podróżowania w granicach prowincji. Osoby posiadające „zieloną” ocenę indywidualną, ale mieszkające na oznaczonych wyższym poziomem zagrożenia obszarach także będą mogły podróżować ale po wypełnieniu specjalnych przepisów zezwalających na transport. Jako zielone są kwalifikowane miasta i prefektury w których nie wykryto ani jednego przypadku nowego zarażenia w ciągu minionych 14 dni. Rejony o średnim zagrożeniu to te miasta i prefektury w których wykryto mniej niż 50 nowych nosicieli koronawirusa w ciągu dwóch tygodni. Natomiast tam gdzie liczba ta jest wyższa obszar uznawany jest za „czerwony”.

Jeszcze w piątek władze oceniały 19 miast i prefektur prowincji Hubei za wysoce zagrożone, 20 było uznanych za średnio zagrożone, a 37 za zagrożone w niewielkim stopniu. W poniedziałek w prowincji Hubei, w której w grudniu pojawił się nowy groźny wirus, nie odnotowano ani jednego nowego przypadku zakażenia. We wtorek odnotowano ich tylko 17. Prowincję odwiedził przewodniczący Chińskiej Republiki Ludowej Xi Jingping.

Sytuacja poprawia się także w skali całych Chin. W kraju, poza prowincją Hubei, odnotowano we wtorek zaledwie dwa nowe przypadki zakażenia koronawirusem.

xinhuanet.com/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz