Premier Mateusz Morawiecki oświadczył we wtorek po spotkaniu rządowego zespołu zarządzania kryzysowego, że podjęto decyzję o odwołaniu wszystkich imprez masowych w Polsce.

Jak informuje portal Bankier.pl, premier stwierdził, że „obserwując wszystko wokół i czytając zalecenia Światowej Organizacji Zdrowia, a także w dyskusjach z wieloma naszymi partnerami, premierami, prezydentami innych państw podejmujemy decyzje, które mają na celu zapobieganiu rozprzestrzeniania się koronawirusa. Ograniczanie jego skutków społecznych, ograniczanie jego skutków przede wszystkim dla zdrowia publicznego”.

Morawiecki zaznaczył, że na porannym spotkaniu rządowego zespołu zarządzania kryzysowego zapadła decyzja o odwołaniu wszystkich imprez masowych spełniających „szczegółową definicję znajdującą się w ustawie o bezpieczeństwie imprez masowych”.

Zobacz co z punktu widzenia prawa jest imprezą masową

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

„Rozważmy kolejne kroki w walce z koronawirusem, ale o tym będziemy informowali jutro i w kolejnych dniach” – dodał premier.

„Chcemy być odpowiedzialni, chcemy być mądrzy nie po szkodzie, tylko przed szkodą” – stwierdził premier w czasie konferencji prasowej.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem potwierdzono w Polsce 4 marca. Pacjent, u którego wykryto obecność wirusa,  jest aktualnie hospitalizowany w Zielonej Górze. Informowaliśmy o wcześniejszych przypadkach pojawienia się choroby w Polsce.

Aktualnie Ministerstwo Zdrowia mówi już o 18 potwierdzonych przypadkach zakażenia wirusem.

bankier.pl / kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz