Konkurs skierowany jest do uczniów szkół średnich i podstawowych na terenie całej Polski. Ma promować patriotyzm wśród młodzieży, popularyzować historię Polski, a w szczególności przypominać wielki dorobek intelektualny, jednego z najwybitniejszych polskich mężów stanu – Romana Dmowskiego.

Polega on na napisaniu eseju na następujący temat: „Myśmy tak odbiegli od innych narodów, że święcimy klęski, gdy tamte święcą zwycięstwa”. Czy zgadzasz się z takim widzeniem postaw narodu polskiego jakie prezentuje Roman Dmowski?”.

Pytanie jest ważne w kontekście obecnego podejścia do obchodów zwycięstw oraz klęsk. Jaki ma to wpływ na wychowanie, na samoświadomość młodych Polaków. Jest to szczególnie ważne w kontekście setnej rocznicy podpisania Traktatu Wersalskiego czy Bitwy Warszawskiej.

Uprzejmie zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie. Własnoręcznie podpisane prace prosimy wysyłać do 7 stycznia pocztą na adres: Fundacja Obowiązek Polski, ul. Jurowiecka 56, 15-101 Białystok, lub elektronicznie w formacie pdf na adres mailowy: [email protected]

Chętni, którzy się zgłoszą otrzymają

– Regulamin Konkursu oraz

– Kartę zgłoszenia

– spis literatury pomocnej w pisaniu pracy

Laureaci konkursu mogą liczyć na prestiżowe nagrody, m. in. laptopy, smartfony, tablety, książki i wiele innych atrakcyjnych upominków.

Nauczyciele oraz szkoły najbardziej aktywne również zostaną wyróżnione i nagrodzone.

Organizatorami VIII Konkursu Wiedzy Patriotycznej o Romanie Dmowskim są: Fundacja Obowiązek Polski oraz Instytut Pamięci Narodowej i Katolickie Stowarzyszenie Civitas Christiana.

Patronat nad konkursem objęli: JE Abp ks. Tadeusz Wojda Metropolita Białostocki, Minister Edukacji Narodowej, Podlaski Kurator Oświaty oraz Wojewoda Podlaski.

Wydarzenie na fb:

https://www.facebook.com/events/567868220688995/

FOP
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz