Szarża niezłomnej husarii, huki armat, zapach prochu, zderzenie dwóch potężnych armii.

To wszystko można było poczuć na własnej skórze na Zamku w Pułtusku w sobotę 12 września br. kiedy to rekonstruktorzy z różnych stron Polski zjechali się by uczcić wielkie zwycięstwo Jana III Sobieskiego pod Wiedniem.

Stoczył on wówczas bój z potężną armią turecką na czele z Karą Mustafą. Zgromadzona publiczność, dzięki wciągającej narracji. zapoznała się z przebiegiem całej bitwy. Wszystko było także transmitowane na żywo, więc liczba oglądających biła rekordy.

Wydarzenie odbyło się przy wsparciu Narodowego Centrum Kultury w ramach projektu „Kultura- interwencje 2020”.

Organizatorzy: Fundacja Obowiązek Polski, Hotel Zamek w Pułtusku

Partnerzy: Marszałek Woj. Podlaskiego Artur Kosicki.

Fot. Dominik Pijanowski
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz