Ukrawtodor: ponad połowa ukraińskich mostów jest w ruinie

Według doradcy szefa Ukrawtodoru, Państwowej Agencji Dróg Ukrainy, ponad połowa wszystkich mostów w tym kraju wymaga generalnego remontu. Z tego połowa jest w tak złym stanie, że powinna zostać zamknięta.

Ołaksandr Kawa, doradca szefa Państwowej Agencji Dróg Ukrainy, Sławomira Nowaka, powiedział w sobotę na antenie stacji 112 Ukraina, że na Ukrainie jest 17 tys. mostów, z czego 9 tys. jest w zasadzie w ruinie i wymaga generalnego remontu. Co więcej, 4,5 tysiąca mostów jest w takim złym stanie, że wymagają pilnego zamknięcia i naprawy.

– Szczerze mówiąc, ruch przez nie musi zostać zamknięty – powiedział Kawa.

Przeczytaj: Nowak: Wiele miejsc na Ukrainie nawet nie przypomina dróg

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Wcześniej mówił on, że duże remonty wszystkich ukraińskich dróg wymagałyby około 6 mld dolarów. Premier Wołodymyr Hrojsman deklarował z kolei, że na sektor drogowy ma zostać przeznaczona równowartość 1,74 mld dol. Prace mają objąć 218 miejsc, a projekty w 60 proc. przypadków są już gotowe.

Przeczytaj: Sławomir Nowak po ukraińsku apeluje do Ukraińców o rozwagę na drogach [+VIDEO]

Hrojsman zaznaczał, że obecnie ze względu na warunki pogodowe prac na drogach nie można rozpocząć. Maj ą one ruszyć gdy tylko zmieni się pogoda.

Sławomir Nowak został szefem Ukrawtodoru,  Państwowej Agencji Dróg Ukrainy, w październiku 2016 roku. Musiał przy tym przyjąć ukraińskie obywatelstwo. Został powołany na stanowisko przez ukraiński rząd. Jednocześnie zaprzeczył, że zrzekł się obywatelstwa Polski. Jednak ukraińskie prawo zabrania posiadania dwóch obywatelstw przez cudzoziemców obejmujących stanowiska administracyjne na Ukrainie. Z tego względu politycy, często zrzekali się obywatelstwa swojej ojczyzny lub byli go pozbawiani. Jak powiedział Nowak, propozycję objęcia funkcji szefa Ukrawtodoru zaproponowali mu premier Ukrainy Wołodymyr Hrojsman oraz minister transportu, Omelan.

Czytaj także: Polskie firmy będą remontować drogi na Ukrainie

112.ua / Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz