Sławomir Nowak w programie „Dzień Dobry TVN” przedstawił realia swojej pracy na Ukrainie oraz stan ukraińskich dróg.

Były polityk PO Sławomir Nowak od 2016 roku pełni funkcję prezesa Ukraińskiej Państwowej Agencji Drogowej. Polityk powiedział: Prezydent Ukrainy wręczył mi obywatelstwo swojego kraju, to jest ogromny honor i gest świadczący o zaufaniu. Początkowo nie wiedziałem, że taki jest warunek formalny, kiedy przyjmowałem tą pracę.

Myślałem, że w Polsce kilkanaście lat temu były złe drogi, ale tutaj jest wiele miejsc, które nawet nie przypominają dróg. Na początku mojej pracy dla Ukraińskiej Państwowej Agencji Drogowej pojechałem na wschód Ukrainy – powiedział Nowak.

ZOBACZ TAKŻE: Sławomir Nowak po ukraińsku apeluje do Ukraińców o rozwagę na drogach [+VIDEO]

Szef ukraińskiej agencji drogowej twierdzi, że Ukraińcy nie chcieli go tam zawieźć, jednak się uparł. Według Nowaka doszło do niebezpiecznej sytuacji – wyszedł na balkon w bloku, jednak po chwili musiał wrócić do środka, ponieważ ryzyko postrzelenia przez snajpera było zbyt duże. Polityk miał na sobie mieć kamizelkę kuloodporną.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Prezes Ukrawtodoru powiedział także, że tęskni za Polską oraz rodziną i przyjaciółmi i w niemal każdy weekend stara się tu wracać.

Kresy.pl / wprost.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

4 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz