Sławomir Nowak w programie „Dzień Dobry TVN” przedstawił realia swojej pracy na Ukrainie oraz stan ukraińskich dróg.

Były polityk PO Sławomir Nowak od 2016 roku pełni funkcję prezesa Ukraińskiej Państwowej Agencji Drogowej. Polityk powiedział: Prezydent Ukrainy wręczył mi obywatelstwo swojego kraju, to jest ogromny honor i gest świadczący o zaufaniu. Początkowo nie wiedziałem, że taki jest warunek formalny, kiedy przyjmowałem tą pracę.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

1211.62 PLN    (5.5%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Myślałem, że w Polsce kilkanaście lat temu były złe drogi, ale tutaj jest wiele miejsc, które nawet nie przypominają dróg. Na początku mojej pracy dla Ukraińskiej Państwowej Agencji Drogowej pojechałem na wschód Ukrainy – powiedział Nowak.

ZOBACZ TAKŻE: Sławomir Nowak po ukraińsku apeluje do Ukraińców o rozwagę na drogach [+VIDEO]

Szef ukraińskiej agencji drogowej twierdzi, że Ukraińcy nie chcieli go tam zawieźć, jednak się uparł. Według Nowaka doszło do niebezpiecznej sytuacji – wyszedł na balkon w bloku, jednak po chwili musiał wrócić do środka, ponieważ ryzyko postrzelenia przez snajpera było zbyt duże. Polityk miał na sobie mieć kamizelkę kuloodporną.

Prezes Ukrawtodoru powiedział także, że tęskni za Polską oraz rodziną i przyjaciółmi i w niemal każdy weekend stara się tu wracać.

Kresy.pl / wprost.pl

4 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz