Sąd Okręgowy w Warszawie przychylił się do wniosku prokuratury o przedłużenie aresztu tymczasowego dla Sławomira Nowaka. Były minister transportu i były szef ukraińskiej agencji drogowej Ukrawtodor pozostanie za kratkami co najmniej do 16 kwietnia.

Jak podała Polska Agencja Prasowa, decyzja o przedłużeniu aresztu dla Sławomira Nowaka o kolejne 3 miesiące zapadła w środę około godziny 15. O przedłużenie aresztu wnioskowała Prokuratura Okręgowa w Warszawie. Zdaniem prokuratora Jana Drelewskiego w razie wyjścia byłego ministra na wolność istniałaby obawa matactwa. Prokurator wskazywał także, że czyny, które zarzuca się Nowakowi, wiążą się z zagrożeniem surową karą do 15 lat pozbawienia wolności.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

Obrona podejrzanego wnioskowała o uchylenie aresztu lub orzeczenie środków wolnościowych. Termin dotychczasowego środka zapobiegawczego wobec Nowaka upływał 16 stycznia.

Sędzia Joanna Grabowska przychyliła się do wniosku prokuratury. W uzasadnieniu postanowienia wskazała na wysokie prawdopodobieństwo popełnienia przez podejrzanego wszystkich zarzucanych mu czynów. Uznała także, iż istnieje obawa matactwa oraz wskazała na zagrożenie surową karą. Sławomir Nowak pozostanie w areszcie co najmniej do 16 kwietnia.

Przypomnijmy, że w lipcu 2020 roku były minister transportu i były szef ukraińskiej agencji drogowej Ukrawtodor Sławomir Nowak został zatrzymany pod zarzutami korupcji, kierowania zorganizowaną grupą przestępczą oraz prania brudnych pieniędzy i od tamtej pory przebywa w areszcie tymczasowym. Do przestępstw miało dochodzić w czasie, gdy pracował na Ukrainie jako szef Ukrawtodoru. Razem z nim zostali zatrzymani także Dariusz Z. i Jacek P. Podawaliśmy, że na początku sierpnia w związku ze sprawą zatrzymana została kolejna osoba – Aleksander D. Śledztwo w tej sprawie toczy się równolegle w Polsce i na Ukrainie.

Według źródła PAP dowody w tej sprawie są „porażające” i obejmują m.in. nagrania z podsłuchów a także zeznania wieloletniego przyjaciela Nowaka Jacka P., który jest również podejrzany w tej sprawie.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

CZYTAJ TAKŻE: CBA: Sławomir Nowak ukrywał majątek o wartości ponad 6 mln złotych

Kresy.pl / businessinsider.com.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz