Gwiazdy popkultury angażują się w inaugurację Bidena

Joe Biden zostanie zaprzysiężony na 46 prezydenta USA 20 stycznia. Znane piosenkarki i aktorzy zamierzają zapewnić oprawę jego inauguracji.

Gwiazdy amerykańskiej popkultury w ogromnej większości były krytykami ustępującego prezydenta Donalda Trumpa, a przed ostatnimi wyborami nie ukrywały, że popierają jego konkurenta, kandydata Partii Demokratycznej. Po wyborach znani celebryci kolejno deklarują, że będą świętować zwycięstwo swojego faworyta aktywnie współtworząc obchody związane z inauguracją Bidena.

Hymn jaki zostanie wykonany w czasie inauguracji ma zaśpiewać piosenkarka Lady Gaga, jak podał w czwartek portal telewizji NBC News. W trakcie mniej oficjalnej części obchodów po zaprzysiężeniu wystąpią na scenie rozłożonej koło Kongresu inni znani Amerykonom popowi piosenkarze: Jennifer Lopez, Justin Timberlake, Jon Bon Jovi, Demi Lovato i Ant Clemons.

Jednym z prowadzących relację telewizyjną będzie natomiast znany aktor Tom Hanks. Ceremonię otworzy przemówieniem pastor Leo O’Donovan były rektor Georgetown University. Jednak samą rotę przysięgi odczyta strażak z Georgii Andrea Hall. Ceremonię ma również uświetnić czytanie wierszy laureatki pierwszej nagrody w ogólnokrajowym konkursie poezji Amandy Gorman.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Tymczasem władze, pod wrażeniem ubiegłotygodniowego wtargnięcia zwolenników Trumpa do budynku amerykańskiego parlamentu, znacznie wzmocniły jego ochronę. Już w środę teren wokół niego został obstawiony przez setki żołnierzy Gwardii Narodowej. Świat obiegły zdjęcia niektórych z nich odpoczywających w gmachu Kongresu. Niektórzy z nich spali wprost na podłodze.

nbcnews.com/kresy.pl

 

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz