Gwiazdy popkultury angażują się w inaugurację Bidena

Joe Biden zostanie zaprzysiężony na 46 prezydenta USA 20 stycznia. Znane piosenkarki i aktorzy zamierzają zapewnić oprawę jego inauguracji.

Gwiazdy amerykańskiej popkultury w ogromnej większości były krytykami ustępującego prezydenta Donalda Trumpa, a przed ostatnimi wyborami nie ukrywały, że popierają jego konkurenta, kandydata Partii Demokratycznej. Po wyborach znani celebryci kolejno deklarują, że będą świętować zwycięstwo swojego faworyta aktywnie współtworząc obchody związane z inauguracją Bidena.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

7472.32 PLN    (33.96%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Hymn jaki zostanie wykonany w czasie inauguracji ma zaśpiewać piosenkarka Lady Gaga, jak podał w czwartek portal telewizji NBC News. W trakcie mniej oficjalnej części obchodów po zaprzysiężeniu wystąpią na scenie rozłożonej koło Kongresu inni znani Amerykonom popowi piosenkarze: Jennifer Lopez, Justin Timberlake, Jon Bon Jovi, Demi Lovato i Ant Clemons.

Jednym z prowadzących relację telewizyjną będzie natomiast znany aktor Tom Hanks. Ceremonię otworzy przemówieniem pastor Leo O’Donovan były rektor Georgetown University. Jednak samą rotę przysięgi odczyta strażak z Georgii Andrea Hall. Ceremonię ma również uświetnić czytanie wierszy laureatki pierwszej nagrody w ogólnokrajowym konkursie poezji Amandy Gorman.

Tymczasem władze, pod wrażeniem ubiegłotygodniowego wtargnięcia zwolenników Trumpa do budynku amerykańskiego parlamentu, znacznie wzmocniły jego ochronę. Już w środę teren wokół niego został obstawiony przez setki żołnierzy Gwardii Narodowej. Świat obiegły zdjęcia niektórych z nich odpoczywających w gmachu Kongresu. Niektórzy z nich spali wprost na podłodze.

nbcnews.com/kresy.pl

 

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz