Portal „Die Welt” poinformował o aresztowaniu sześciu osób, z których przynajmniej jedna planowała atak z użyciem noża w trakcie dzisiejszego Półmaratonu Berlińskiego.

Osoby aresztowane dzisiaj przez niemiecką policję mają być powiązane z Anisem Amrim – Tunezyjczykiem, który dokonał zamachu terrorystyczny w grudniu 2016 roku w Berlinie. W tamtym zamachu śmierć poniosło 12 osób, w tym Polak – kierowca ciężarówki, którą zamachowca wjechał w tłum ludzi podczas świątecznym jarmarku.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

Dzisiaj zamach miał mieć miejsce w trakcie półmaratonu, w którym udział wzięło rekordowo 32 tysięcy biegaczy. Portal „Die Welt” poinformował, że ofiarami mieli być kibice a także sami uczestniczy półmaratonu. Jeden ze sprawców miał zaatakować ludzi nożem.

ZOBACZ TAKŻE: Niemcy: atak nożownika w Wuppertalu – jedna osoba nie żyje

Niemiecka policja zajmująca się sprawą ze względu na trwające śledztwo nie komentuje doniesień medialnych. „Die Welt” poinformorwał, że doszło do przeszukań domów zatrzymanych.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

W trakcie przeszukiwania mieszkania jednego z potencjalnych wspólników psy policyjne tresowane do wykrywania ładunków wybuchowych miały zasygnalizować znalezisko w piwnicy. Mieszkanie położone jest w zachodniej części miasta i było już wcześniej przeszukiwane po zamachu na Breitscheidplatz 19 grudnia 2016 roku.

Kresy.pl / dorzeczy.pl

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz