Portal „Die Welt” poinformował o aresztowaniu sześciu osób, z których przynajmniej jedna planowała atak z użyciem noża w trakcie dzisiejszego Półmaratonu Berlińskiego.

Osoby aresztowane dzisiaj przez niemiecką policję mają być powiązane z Anisem Amrim – Tunezyjczykiem, który dokonał zamachu terrorystyczny w grudniu 2016 roku w Berlinie. W tamtym zamachu śmierć poniosło 12 osób, w tym Polak – kierowca ciężarówki, którą zamachowca wjechał w tłum ludzi podczas świątecznym jarmarku.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

2804.49 PLN    (12.74%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Dzisiaj zamach miał mieć miejsce w trakcie półmaratonu, w którym udział wzięło rekordowo 32 tysięcy biegaczy. Portal „Die Welt” poinformował, że ofiarami mieli być kibice a także sami uczestniczy półmaratonu. Jeden ze sprawców miał zaatakować ludzi nożem.

ZOBACZ TAKŻE: Niemcy: atak nożownika w Wuppertalu – jedna osoba nie żyje

Niemiecka policja zajmująca się sprawą ze względu na trwające śledztwo nie komentuje doniesień medialnych. „Die Welt” poinformorwał, że doszło do przeszukań domów zatrzymanych.

W trakcie przeszukiwania mieszkania jednego z potencjalnych wspólników psy policyjne tresowane do wykrywania ładunków wybuchowych miały zasygnalizować znalezisko w piwnicy. Mieszkanie położone jest w zachodniej części miasta i było już wcześniej przeszukiwane po zamachu na Breitscheidplatz 19 grudnia 2016 roku.

Kresy.pl / dorzeczy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz