Portal „Die Welt” poinformował o aresztowaniu sześciu osób, z których przynajmniej jedna planowała atak z użyciem noża w trakcie dzisiejszego Półmaratonu Berlińskiego.

Osoby aresztowane dzisiaj przez niemiecką policję mają być powiązane z Anisem Amrim – Tunezyjczykiem, który dokonał zamachu terrorystyczny w grudniu 2016 roku w Berlinie. W tamtym zamachu śmierć poniosło 12 osób, w tym Polak – kierowca ciężarówki, którą zamachowca wjechał w tłum ludzi podczas świątecznym jarmarku.

Dzisiaj zamach miał mieć miejsce w trakcie półmaratonu, w którym udział wzięło rekordowo 32 tysięcy biegaczy. Portal „Die Welt” poinformował, że ofiarami mieli być kibice a także sami uczestniczy półmaratonu. Jeden ze sprawców miał zaatakować ludzi nożem.

ZOBACZ TAKŻE: Niemcy: atak nożownika w Wuppertalu – jedna osoba nie żyje

Niemiecka policja zajmująca się sprawą ze względu na trwające śledztwo nie komentuje doniesień medialnych. „Die Welt” poinformorwał, że doszło do przeszukań domów zatrzymanych.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

W trakcie przeszukiwania mieszkania jednego z potencjalnych wspólników psy policyjne tresowane do wykrywania ładunków wybuchowych miały zasygnalizować znalezisko w piwnicy. Mieszkanie położone jest w zachodniej części miasta i było już wcześniej przeszukiwane po zamachu na Breitscheidplatz 19 grudnia 2016 roku.

Kresy.pl / dorzeczy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz