Były minister transportu Sławomir Nowak pozostanie w areszcie – zdecydował we wtorek Sąd Okręgowy w Warszawie. Pod koniec lipca obrona Nowaka złożyła zażalenie na areszt. Mężczyzna jest podejrzany m.in. o korupcję w związku z przetargami drogowymi na Ukrainie.

Sąd Okręgowy w Warszawie zdecydował we wtorek, że były minister transportu Sławomir Nowak pozostanie w areszcie śledczym. Sąd rozpatrywał zażalenie, które zostało złożone pod koniec lipca przez obronę Nowaka – podaje Polska Agencja Prasowa (PAP). Zarzuty względem mężczyzny dotyczą m.in. korupcji w związku z przetargami drogowymi na Ukrainie.

W lipcu warszawski sąd rejonowy podjął decyzję o zastosowaniu trzymiesięcznego aresztu tymczasowego wobec Nowaka i innego podejrzanego w opisywanej sprawie – biznesmena Jacka P. Względem byłego dowódcy Gromu – Dariusza Z. – zastosowano wtedy areszt warunkowy – miał możliwość wyjścia na wolność pod warunkiem wpłacenia 1 mln zł poręczenia majątkowego.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Warszawski Sąd Okręgowy rozpatruje we wtorek na posiedzeniu niejawnym zażalenia na środki zapobiegawcze, które zostały zastosowane wobec trzech mężczyzn. Do tej pory sąd oddalił zażalenia na decyzje względem Dariusza Z. oraz Sławomira Nowaka.

„Sąd utrzymał postanowienie sądu rejonowego, podzielił argumentację tego sądu. Na chwilę obecną nasz klient pozostaje w areszcie” – poinformował obrońca Nowaka mecenas Antoni Kania-Sieniawski w rozmowie z dziennikarzami.

Dodał, że sąd argumentował swoją decyzję m.in. obawą matactwa i surową karą grożącą Nowakowi. Zaznaczył, że obrona wnioskowała o zmianę środków zapobiegawczych na takie jak np. poręczenie osobiste, poręczenie majątkowe, zakaz opuszczania kraju lub dozór policji. „Było 17 poręczeń osób godnych zaufania ze świata nauki, polityki, kultury – powiedział. Wierzymy w niewinność swojego klienta i będziemy robić wszystko, co się da” – oświadczył adwokat.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Jak pisaliśmy, były minister transportu i były szef ukraińskiej agencji drogowej Ukrawtodor Sławomir Nowak został zatrzymany pod zarzutami korupcji, kierowania zorganizowaną grupą przestępczą oraz prania brudnych pieniędzy. Razem z nim zostali zatrzymani także Dariusz Z. i Jacek P. Podawaliśmy, że na początku sierpnia w związku ze sprawą zatrzymana została kolejna osoba – Aleksander D.

pap / fakty.interia.pl / Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz