Były minister transportu Sławomir Nowak pozostanie w areszcie – zdecydował we wtorek Sąd Okręgowy w Warszawie. Pod koniec lipca obrona Nowaka złożyła zażalenie na areszt. Mężczyzna jest podejrzany m.in. o korupcję w związku z przetargami drogowymi na Ukrainie.

Sąd Okręgowy w Warszawie zdecydował we wtorek, że były minister transportu Sławomir Nowak pozostanie w areszcie śledczym. Sąd rozpatrywał zażalenie, które zostało złożone pod koniec lipca przez obronę Nowaka – podaje Polska Agencja Prasowa (PAP). Zarzuty względem mężczyzny dotyczą m.in. korupcji w związku z przetargami drogowymi na Ukrainie.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

W lipcu warszawski sąd rejonowy podjął decyzję o zastosowaniu trzymiesięcznego aresztu tymczasowego wobec Nowaka i innego podejrzanego w opisywanej sprawie – biznesmena Jacka P. Względem byłego dowódcy Gromu – Dariusza Z. – zastosowano wtedy areszt warunkowy – miał możliwość wyjścia na wolność pod warunkiem wpłacenia 1 mln zł poręczenia majątkowego.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

Warszawski Sąd Okręgowy rozpatruje we wtorek na posiedzeniu niejawnym zażalenia na środki zapobiegawcze, które zostały zastosowane wobec trzech mężczyzn. Do tej pory sąd oddalił zażalenia na decyzje względem Dariusza Z. oraz Sławomira Nowaka.

„Sąd utrzymał postanowienie sądu rejonowego, podzielił argumentację tego sądu. Na chwilę obecną nasz klient pozostaje w areszcie” – poinformował obrońca Nowaka mecenas Antoni Kania-Sieniawski w rozmowie z dziennikarzami.

Dodał, że sąd argumentował swoją decyzję m.in. obawą matactwa i surową karą grożącą Nowakowi. Zaznaczył, że obrona wnioskowała o zmianę środków zapobiegawczych na takie jak np. poręczenie osobiste, poręczenie majątkowe, zakaz opuszczania kraju lub dozór policji. „Było 17 poręczeń osób godnych zaufania ze świata nauki, polityki, kultury – powiedział. Wierzymy w niewinność swojego klienta i będziemy robić wszystko, co się da” – oświadczył adwokat.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Jak pisaliśmy, były minister transportu i były szef ukraińskiej agencji drogowej Ukrawtodor Sławomir Nowak został zatrzymany pod zarzutami korupcji, kierowania zorganizowaną grupą przestępczą oraz prania brudnych pieniędzy. Razem z nim zostali zatrzymani także Dariusz Z. i Jacek P. Podawaliśmy, że na początku sierpnia w związku ze sprawą zatrzymana została kolejna osoba – Aleksander D.

pap / fakty.interia.pl / Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz