Ukraińska armia jest gotowa do prowadzenia operacji ofensywnych- informują ukraińskie media, powołując się na wypowiedź Dowódcy Sił Połączonych, generała Serhija Najewa.

W czwartek gen. Serhij Najew, szef Dowództwa Połączonego Sztabu Operacyjnego Sił Zbrojnych Ukrainy w rozmowie z ukraińską stacją 1+1 został zapytany, czy Ukraina jest przygotowana na ofensywę, w celu odzyskania zajętej przez separatystów części Donbasu.

– Siły Połączone są gotowe do wszelkich form i sposobów prowadzenia walki – powiedział generał Najew. – Nie byłbym dowódcą, a moi podkomendni nie byliby żołnierzami Sił Połączonych, gdybyśmy nie byli przygotowani na wszelkie formy i metody przewidujące walkę zbrojną ogólnie.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Ukraiński dowódca dodał, że jego zdaniem, jako wojskowego, za ukraiński naród „trzeba walczyć i trzeba zwyciężać”.

Szef sztabu ukraińskiej armii gen. Wiktor Mużenko twierdził kilka dni temu, że na granicy z Ukrainą Rosja kończy formowanie sił uderzeniowych, które wspólnie z oddziałami sił specjalnych mają stanowić podstawę sił inwazyjnych.

Członkowie tzw. Grupy Kontaktowej ws. Donbasu uzgodnili, że od północy 8 marca w rejonie linii kontaktowej czy rozgraniczenia ma obowiązywać zawieszenie broni.

W maju ub. roku w związku rozpoczęciem w Donbasie wojskowej Operacji Sił Połączonych w miejsce operacji antyterrorystycznej (ATO), kontrolę nad terytoriami przylegającymi do linii rozgraniczenia z separatystami przejęło ukraińskie wojsko. Dowódca operacji, gen. Serhij Najew oświadczył wówczas, że jej celem jest „ustanowienie pokoju, eliminacja linii demarkacyjnych i sztucznych barier, dzielących dziś ukraińskich obywateli i ich rodzin”.

Przeczytaj: Ukraińcy chwalą się zajęciem „taktycznie ważnej pozycji” w Donbasie

Tsn.ua / Unian / Kresy.pl

Ukraiński dowódca: nasza armia jest gotowa do operacji ofensywnych
4.4 (88.33%) 12 głosów.
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

9 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz