Na przejściu granicznym w Korczowej funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali obywatela Ukrainy. Był poszukiwany przez Czechów za podwójne zabójstwo, jakie popełnił niespełna dobę wcześniej. Chciał uciec na Ukrainę.

Funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali w poniedziałek obywatela Ukrainy poszukiwanego Europejskim Nakazem Aresztowania (ENA). Był poszukiwany za podwójne zabójstwo, które popełnił zaledwie kilkanaście godzin w Czechach.

Ukrainiec podróżował autokarem kursowym relacji Praga – Kijów i stawił się do odprawy granicznej na wyjazd z Polski na przejściu granicznym w Korczowej. Podczas kontroli podróżnych funkcjonariusze Straży Granicznej ustalili, że 32-letni Ukrainiec jest poszukiwany przez czeskie służby. Jak wynikało z informacji w międzynarodowych bazach poszukiwawczych wynikało, że 17 listopada zamordował dwie osoby.

 

Polscy pogranicznicy, jak podano, mieli uzasadnione podejrzenia, że przestępca może być uzbrojony. W czasie zatrzymania był jednak zaskoczony. Do tego stopnia, że nie stawiał żadnego oporu.

Obywatel Ukrainy pozostaje w dyspozycji przemyskiej prokuratury i oczekuje na rozpoczęcie procedury ekstradycyjnej.

Od początku 2019 roku podkarpaccy funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali już ponad 250 osób poszukiwanych przez polskie służby oraz wymiar sprawiedliwości innych europejskich krajów.

Czytaj także: Na polsko-ukraińskiej granicy dwóch Ukraińców napadło na strażnika granicznego [+VIDEO]

Strazgraniczna.pl / Kresy.pl

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply