We wtorek na osiedlu Klecina we Wrocławiu doszło do zderzenia dwóch aut. Kierujący uciekł z miejsca wypadku, a na swoje miejsce przysłał Ukraińca, który podawał się za sprawcę wydarzenia – poinformowała Gazeta Wrocławska.

Jak poinformowała Gazeta Wrocławska, we wtorek na osiedlu Klecina we Wrocławiu doszło do zderzenia dwóch aut. Kierujący uciekł z miejsca wypadku, a na swoje miejsce przysłał Ukraińca, który podawał się za sprawcę wydarzenia.

Wyjeżdżając z drogi podporządkowanej kierowca samochodu marki Skoda nie ustąpił pierwszeństwa i spowodował wypadek.

Po zderzeniu sprawca uciekł z miejsca wypadku, trzech pasażerów pozostało na miejscu. Po chwili na miejsce zdarzenia przyszedł człowiek, który próbował przekonać policjantów, że to on prowadził samochód, a z miejsca wypadku uciekł gdyż był w szoku. Okazało się, że jest Ukraińcem.

Policjanci szybko ustalili, że mężczyzna wcale nie prowadził samochodu. Nie było go nawet na miejscu w momencie wypadku. Został przysłany przez prawdziwego sprawcę. Po zweryfikowaniu faktów Ukrainiec został zatrzymany przez policje. Media nie podały narodowości pozostałych uczestników zajścia.

Jak pisze Gazeta Wrocławska:  “To wywołało złość wśród dwóch z trzech pasażerów Skody yeti. Mężczyźni będący pod wpływem alkoholu, początkowo swoją agresję zaczęli wyładowywać na pracownikach pomocy drogowej, a następnie na policjantach, wymachując w ich kierunku rękoma, krzycząc i obrażając mundurowych”. Policjanci obezwładnili mężczyzn i zawieźli na komisariat.

Zobacz także: Przemytnik imigrantów potrącił funkcjonariusza policji

Z kolei w piątek policja w Bielsku Podlaskim zatrzymała do kontroli porsche na wielkopolskich numerach rejestracyjnych. Za kierownicą siedział 24-letni obywatel Ukrainy. Okazało się, że w porsche przewoził 11 obywateli Iraku, którzy nielegalnie przebywali na terenie Polski. “Dziś decyzją sądu trafił na 2 miesiące do aresztu” – przekazała policja w niedzielę.  Okazało się, że mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Usłyszał zarzut pomocnictwa w organizowaniu nielegalnego przekroczenia granicy. Odpowie również za popełnione wykroczenia.

Mężczyzna usłyszał zarzut pomocnictwa w organizowaniu nielegalnego przekroczenia granicy. Odpowie również za kierowanie autem bez uprawnień i przewożenie pięciu pasażerów powyżej dozwolonej liczby miejsc.

Kresy.pl/Gazeta Wrocławska

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply