Sąd aresztował na 2 miesiące 24-letniego obywatela Ukrainy, który wiózł w porsche 11 obywateli Iraku nielegalnie przebywających w Polsce – poinformowała w niedzielę policja. Mężczyzna usłyszał zarzut pomocnictwa w organizowaniu nielegalnego przekroczenia granicy. Odpowie również za kierowanie autem bez uprawnień i przewożenie pięciu pasażerów powyżej dozwolonej liczby miejsc.

W piątek policja w Bielsku Podlaskim zatrzymała do kontroli porsche na wielkopolskich numerach rejestracyjnych. Za kierownicą siedział 24-letni obywatel Ukrainy. Okazało się, że w porsche przewoził 11 obywateli Iraku, którzy nielegalnie przebywali na terenie Polski. „Dziś decyzją sądu trafił na 2 miesiące do aresztu” – przekazała policja w niedzielę.  Okazało się, że mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Usłyszał zarzut pomocnictwa w organizowaniu nielegalnego przekroczenia granicy. Odpowie również za popełnione wykroczenia.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

8139.32 PLN    (36.99%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Mężczyzna usłyszał zarzut pomocnictwa w organizowaniu nielegalnego przekroczenia granicy. Odpowie również za kierowanie autem bez uprawnień i przewożenie pięciu pasażerów powyżej dozwolonej liczby miejsc.

Zobacz także: Szef MON: Ponad 9 tys. żołnierzy pilnuje polsko-białoruskiej granicy

Cudzoziemcy, których przewoził zostali przekazani funkcjonariuszom Straży Granicznej.

W niedzielę informowaliśmy także o przypadku, w którym sąd nie zastosował tymczasowego aresztu względem osoby podejrzanej o przemyt nielegalnych imigrantów. Sąd nie zgodził się na tymczasowy areszt dla 33-letniego Syryjczyka podejrzanego o przemyt ludzi i próbę potrącenia funkcjonariusza policji.

Chodzi o wydarzenia z soboty 23 października. W Hajnówce na ulicy Bielskiej, mundurowi z toruńskiej kompanii Oddziału Prewencji Policji w Bydgoszczy kontrolowali pojazdy. Po godzinie 16:00 wydali polecenie do zatrzymania się kierowcy vana na niemieckich numerach rejestracyjnych. Mężczyzna na chwilę zatrzymał samochód, po czym gwałtownie ruszył omal nie potrącając znajdującego się obok policjanta. Mundurowi natychmiast ruszyli za samochodem i rozpoczęli pościg. Kierowca vana nie reagował na sygnały do zatrzymania.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Policjanci jadący za pojazdem zauważyli, że z samochodu w kierunku pobliskiego lasu uciekła grupa osób. Po kilkudziesięciu minutach mundurowi odnaleźli 10 osób i ustalili, że to obywatele Syrii, którzy nielegalnie przebywali w Polsce. Był wśród nich kierowca kia, który został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Zobacz także: Przemytnik imigrantów potrącił funkcjonariusza policji

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

W ostatnim czasie mamy do czynienia z falą zatrzymań przemytników, którzy przewożą nielegalnych imigrantów przez terytorium Polski.

W sobotę 30 października, Straż Graniczna odnotowała aż 727 próby nielegalnego przekroczenia granicy Polski i Białorusi. Wobec 51 osób zostały wydane postanowienie o opuszczeniu Polski.

Skutki kryzysu migracyjnego na polsko-białoruskiej granicy są widoczne także w Niemczech. Przypomnijmy, że od sierpnia bieżącego roku ponad 4500 migrantów nielegalnie przybyło nowym szlakiem migracyjnym przez Białoruś, a następnie – Polskę, do Niemiec. Pochodzą oni głównie z Iraku, Syrii, Jemenu, Afganistanu czy Iranu.

Zobacz także: Niezależny białoruski dziennikarz: Dzielnica Mińska stała się „małym Bagdadem”

bielsk-podlaski.policja.gov.pl / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz