Od niedzieli w woj. podlaskim, lubuskim i kujawsko-pomorskim zatrzymano kurierów, którzy przewozili przez Polskę nielegalnych imigrantów. Obywatele Polski, Niemiec i Ukrainy wieźli w sumie 130 osób, które przedostały się nielegalnie na terytorium Polski. Jednej osobie postawiono zarzuty.

Rzecznik podlaskiej policji Tomasz Krupa poinformował w poniedziałek, że w niedzielę podlaska policja zatrzymała kurierów w w Hajnówce, Nowosadach, Białymstoku, Wiśniewie i Straży – podał PAP w poniedziałek.

W Hajnówce zatrzymano obywatela Niemiec, który przewoził w busie 13 obywateli Iraku. Inny obywatel Niemiec przewoził w Białymstoku pięciu Irakijczyków. Zatrzymano także trzech obywateli Polski, którzy przewozili osoby nielegalnie przebywające na terytorium kraju.

W Nowosadach zatrzymano kierowane przez Polka auto, którym przewożono pięciu Irakijczyków. W Białymstoku zatrzymano kuriera, który przewoził w busie 22 Irakijczyków. W Wiśniewie zatrzymany został Polak, który przewoził sześciu cudzoziemców. Ukraińca, który przewoził czterech Irakijczyków zatrzymano z kolei w miejscowości Straż.

Kurierzy na Podlasiu usiłowali przewieść łącznie 58 osób. “Wszystkie przewożone osoby przebywały nielegalnie na terenie naszego kraju” – podkreślił Krupa.

Z kolei lubuscy policjanci zatrzymali na autostradzie A2 dostawczego busa, którym jechało 41 nielegalnych imigrantów. Fiatem Ducato na czeskich numerach rejestracyjnych kierował obywatel Ukrainy, a na miejscu pasażera siedział jego rodak – poinformował rzecznik lubuskiej policji Marcin Maludy.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

W Lubiczu Dolnym (województwo kujawsko-pomorskie) zatrzymano w niedzielę samochód dostawczy, który wiózł 42 imigrantów.

W ostatnim czasie mamy też do czynienia z falą zatrzymań osób, które przewożą nielegalnych imigrantów w pobliżu wschodniej granicy. W piątek w województwie łódzkim na autostradzie A2 zatrzymano dwa busy z nielegalnymi imigrantami. Było to w sumie 78 osób.

Skutki kryzysu migracyjnego na polsko-białoruskiej granicy są widoczne także w Niemczech. Przypomnijmy, że od sierpnia bieżącego roku ponad 4500 migrantów nielegalnie przybyło nowym szlakiem migracyjnym przez Białoruś, a następnie – Polskę, do Niemiec. Pochodzą oni głównie z Iraku, Syrii, Jemenu, Afganistanu czy Iranu.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Zobacz także: Niemiecka policja zatrzymała ponad 50 sympatyków „Trzeciej Drogi” próbujących patrolować polską granicę

Czytaj także: Szef MSW Niemiec chwali budowę muru na polsko-białoruskiej granicy

pap / wydarzenia.interia.pl / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply