Ukraina: Zakażony koronawirusem Petro Poroszenko hospitalizowany

Były prezydent Ukrainy Petro Poroszenko, u którego potwierdzono zakażenie koronawirusem, został hospitalizowany – poinformowała w sobotę jego małżonka Maryna. Polityk ma obustronne zapalenie płuc. Zakażenie koronawirusem wykryto także u córki Poroszenków.

Zona byłego prezydenta Ukrainy, cytowana przez partię Poroszenki Europejska Solidarność, poinformowała w sobotę, że jej mąż jest hospitalizowany w jednym ze szpitali w Kijowie, przeznaczonych dla pacjentów z COVID-19 – podaje Polska Agencja Prasowa (PAP).

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

5957.39 PLN    (27.07%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

„Pomimo tego, że mój mąż ma obustronne zapalenie płuc, ma silną wolę, którą demonstruje, walcząc z chorobą” – podkreśliła.

Wyraziła opinię, że sytuacja w kijowskich szpitalach jest „skrajnie zła” – jest za mało miejsc dla osób zakażonych koronawirusem, brakuje także koncentratorów tlenu oraz sprzętu reanimacyjnego.

Poroszenko napisał we wtorek w mediach społecznościowych, że uzyskał pozytywny wynik testu na COVID-19. „Nie w czas. Bardzo mi przykro, że jestem zmuszony zrobić przerwę w objeździe regionów” – stwierdził były prezydent Ukrainy.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Maryna Poroszenko poinformowała 1 października o otrzymaniu powtórnego negatywnego wyniku swojego testu na Covid-19.

Deputowani zdecydowali w środę, że w związku z sytuacją epidemiologiczną w październiku odbędzie się tylko jedno plenarne posiedzenie ukraińskiej Rady Najwyższej (parlamentu). Dmytro Razumkow, przewodniczący Rady, przekazał wówczas, że w ostatnich dniach u 10 parlamentarzystów wykryto infekcję koronawirusem.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Przypomnijmy, że wcześniej na COVID-19 chorowała inna znana postać ukraińskiej sceny politycznej – była premier i szefowa partii Batkiwszczyna Julia Tymoszenko. Informacje o tym, że Tymoszenko jest zarażona koronawirusem, pojawiły się w drugiej połowie sierpnia br. Stacja RBK Ukraina powołując się na swoje źródła podała później, że stan byłej premier był określany jako „stabilnie ciężki”. Miała gorączkę, która nie spadała poniżej 39 stopni. Poinformowano też, że została podłączona do respiratora. 25 sierpnia Wadym Iwczenko, jeden z deputowanych Batkiwszczyny mówił, że stan Julii Tymoszenko był krytyczny. Była premier zdołała jednak pokonać koronawirusa.

pap / wnp.pl / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz