Od kilku dni w Polsce notowane są rekordowe liczby przypadków zakażenia koronawirusem. W sobotę pobity został kolejny rekord – 2367 przypadków. Podobna sytuacja ma miejsce na Ukrainie oraz w Czechach.

W Polsce od kilku dni notowane są rekordowe liczby zakażeń koronawirusem w ciągu doby. W sobotę Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych 2367 przypadkach zakażenia i 32 zgonach. Podobna sytuacja ma miejsce w niektórych sąsiadujących z Polską krajach – podkreśla portal „Polsat News”. W piątek na Ukrainie wykryto 4661 zakażeń koronawirusem, 92 osoby zmarły – to najwyższy dobowy bilans w tym kraju od początku pandemii. Rekord zanotowano w sobotę w Czechach – potwierdzono 3793 przypadki.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

W piątek potwierdzono na Ukrainie 4661 przypadków zakażenia koronawirusem, 92 chorych zmarło. Rekordowe liczby zakażeń są notowane na Ukrainie czwarty dzień z rzędu. Najwięcej w obwodzie charkowskim (516) i w Kijowie (441).

Zobacz także: Ukraina: zakażony koronawirusem Petro Poroszenko hospitalizowany

Resort zdrowia Czech poinformował z kolei w sobotę o 3793 przypadkach zakażenia koronawirusem. Jest to o 300 przypadków więcej niż w czwartek, kiedy odnotowano poprzednią najwyższą liczbę infekcji. Najtrudniejsza sytuacja panuje w rejonie miasta Uherske Hradisztie w kraju (województwie) zlińskim. W ciągu siedmiu dni zanotowano tam 341 przypadków zakażenia na 100 tys. mieszkańców.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

W poniedziałek w Czechach znów zacznie obowiązywać stan wyjątkowy, spowodowany sytuacją epidemiologiczną. Rząd postanowił o jego wprowadzeniu w środę. Będzie trwał 30 dni. W czasie jego trwania obowiązywać będą dodatkowe ograniczenia, które będą miały wpływ na funkcjonowanie szkół, liczbę osób mogących uczestniczyć w wydarzeniach kulturalnych, sportowych oraz społecznych.

Zobacz także: Łukasz Szumowski jest zarażony koronawirusem

polsatnews.pl / pap / Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz