Od kilku dni w Polsce notowane są rekordowe liczby przypadków zakażenia koronawirusem. W sobotę pobity został kolejny rekord – 2367 przypadków. Podobna sytuacja ma miejsce na Ukrainie oraz w Czechach.

W Polsce od kilku dni notowane są rekordowe liczby zakażeń koronawirusem w ciągu doby. W sobotę Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych 2367 przypadkach zakażenia i 32 zgonach. Podobna sytuacja ma miejsce w niektórych sąsiadujących z Polską krajach – podkreśla portal „Polsat News”. W piątek na Ukrainie wykryto 4661 zakażeń koronawirusem, 92 osoby zmarły – to najwyższy dobowy bilans w tym kraju od początku pandemii. Rekord zanotowano w sobotę w Czechach – potwierdzono 3793 przypadki.

Kresowy Przegląd Tygodnia

Zgoda RODO: Wyrażam zgodę na wykorzystywanie przez FUNDACJA KOMPANIA KRESOWA, ul. Gen. Władysława Sikorskiego 166 / 0.03, 18-400 Łomża moich danych osobowych przesłanych w niniejszym formularzu w celu otrzymywania informacji drogą elektroniczną.
Możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie, klikając link w stopce naszych e-maili.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

W piątek potwierdzono na Ukrainie 4661 przypadków zakażenia koronawirusem, 92 chorych zmarło. Rekordowe liczby zakażeń są notowane na Ukrainie czwarty dzień z rzędu. Najwięcej w obwodzie charkowskim (516) i w Kijowie (441).

Zobacz także: Ukraina: zakażony koronawirusem Petro Poroszenko hospitalizowany

Resort zdrowia Czech poinformował z kolei w sobotę o 3793 przypadkach zakażenia koronawirusem. Jest to o 300 przypadków więcej niż w czwartek, kiedy odnotowano poprzednią najwyższą liczbę infekcji. Najtrudniejsza sytuacja panuje w rejonie miasta Uherske Hradisztie w kraju (województwie) zlińskim. W ciągu siedmiu dni zanotowano tam 341 przypadków zakażenia na 100 tys. mieszkańców.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

W poniedziałek w Czechach znów zacznie obowiązywać stan wyjątkowy, spowodowany sytuacją epidemiologiczną. Rząd postanowił o jego wprowadzeniu w środę. Będzie trwał 30 dni. W czasie jego trwania obowiązywać będą dodatkowe ograniczenia, które będą miały wpływ na funkcjonowanie szkół, liczbę osób mogących uczestniczyć w wydarzeniach kulturalnych, sportowych oraz społecznych.

Zobacz także: Łukasz Szumowski jest zarażony koronawirusem

polsatnews.pl / pap / Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz