Ukraina może zliberalizować przepisy migracyjne dla mężczyzn

W parlamencie Ukrainy pojawił się projekt ustawy liberalizującej zasady wypuszczania z kraju mężczyzn w wieku poborowym.

W Radzie Najwyższej zarejestrowano projekt ustawy, którego autorem jest Heorhij Mazuraszu z rządzącej partii „Sługa narodu”. Projekt nowych przepisów zakłada rozszerzenie katalogu mężczyzn, którzy będą mogli opuszczać Ukrainę w warunkach stanu wojennego.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

3816.49 PLN    (17.34%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Zgodnie z proponowanym projektem zezwolenie na opuszczanie Ukrainy otrzymaliby mężczyźni mający na utrzymaniu co najmniej trójkę niepełnoletnich dzieci, lub dwójkę dzieci w wieku poniżej 14 lat, mężczyźni z jednym dzieckiem w wieku poniżej 14 lat i małżonką w stanie ciąży, mężczyźni z jednym dzieckiem w wieku do 3 lat.

W projekcie ustawy proponuje się również, aby wyjeżdżać mogli mężczyźni, którzy mają umowy o pracę, kontrakty sportowe w innych krajach, oficjalne potwierdzenie zatrudnienia z innych krajów lub umowy z klientami z innych krajów na okres jednego roku lub więcej, na świadczenie usług IT lub konsultacji, a także posiadacze przedsiębiorstw zarejestrowanych w innych państwach.

 

Władze Ukrainy wprowadziły zakaz wyjazdu mężczyzn w wieku 18-60 lat w dniu rozpoczęcia inwazji Rosji na ten kraj. Wyjątkiem są osoby z powodów zdrowotnych niezdolne do służby wojskowej, czy posiadające odroczenie służby wojskowej z innych powodów.

Czytaj także: 40 proc. Ukraińców chce wyjechać z Ukrainy na stałe

unian.net/kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz