Obowiązuje nas zakaz dyskryminacji uchodźców ze względu na religię – mówi wiceminister spraw zagranicznych Rafał Trzaskowski.

Nie jest możliwe powiedzenie, że przyjmujemy tylko i wyłącznie chrześcijan tak, jak chciałby tego poseł Ziobro, który jeszcze straszy mówiąc o tym, że przyjadą do nas terroryści” – powiedział w wywiadzie dla RMF FM wiceszef MSZ Rafał Trzaskowski.

Pytany przez o selekcję wyznaniową uchodźców stwierdził:

To byłby absurd, gdybyśmy powiedzieli, że będziemy przyjmowali ludzi tylko o określonym wyznaniu. Tak samo nie wyobrażam sobie, żeby brać tylko i wyłącznie wysokich blondynów o niebieskich oczach– ironizował Trzaskowski.

Jedną z podstawowych zasad międzynarodowego prawa o uchodźcach jest zakaz dyskryminacji– dodał wiceminister.

rmf24.pl/KRESY.PL

Czytaj kolejny artykuł
7 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. cris_71
    cris_71 :

    Fakt, z takim de bilem trudno prowadzić jakąś merytoryczna polemikę. Dostał wytyczne od swych pejsatych mocodawców i bez wzgledu na argumenty będzie się ich trzymał. Co do sznura, to wydaje mi się że to zbytnia łaskawość dla takich zdrajców i lepszą alternatywą byłby zaostrzony pal (nie mój to pomysł, niestety, ale bardzo mi się spodobał). A skoro już mamy go strugać, to proponuję nie popadać w małostkowość i naostrzyć ich więcej. Patrząc co wyprawią ten polskojęzyczny rząd, jestem na 100% pewien że się nie zmarnuja;)