Trump: z niecierpliwością czekam na drugie spotkanie z Putinem

Prezydent USA Donald Trump przyznał, że chciałby kontynuować rozmowy z Władimirem Putinem, by zacząć wdrażać kwestie o których rozmawiali w Helsinkach, m.in. w temacie bezpieczeństwa Izraela, Ukrainy czy pokoju na Bliskim Wschodzie.

W czwartek prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump napisał na Twitterze, że oczekuje na na kolejne spotkanie z prezydentem Rosji, Władimirem Putinem.

Zdaniem Trumpa, „szczyt z Rosją [w Helsinkach] był wielkim sukcesem, z wyjątkiem prawdziwego wroga narodu, Mediów Fake News [ang. Fake News Media – red.]”.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

– Z niecierpliwością czekam na nasze drugie spotkanie, byśmy mogli zacząć wdrażać niektóre z wielu rzeczy, o których rozmawialiśmy, w tym powstrzymywanie terroryzmu, bezpieczeństwa Izraela, proliferacje broni jądrowej, ataki cybernetyczne, Ukraina, pokój na Bliskim Wschodzie, Korea Północna i więcej – napisał Trump.

Przeczytaj także: Putin: rozmawialiśmy z Trumpem o uregulowaniu sytuacji na Ukrainie

– Jest wiele odpowiedzi na te problemy, niektóre proste, a inne trudne… ale one WSZYSTKIE mogą zostać rozwiązane! [podkr. oryg. – red.] – uważa amerykański prezydent.

PRZECZYTAJ: Trump odwołał drugą zimną wojnę

Jak informowaliśmy wcześniej, dzień po tym, jak na szczycie w Helsinkach prezydent USA Donald Trump powiedział, że nie wie po co Rosjanie mieliby wtrącań się w ostatnie amerykańskie wybory prezydenckie, kolejny raz odniósł się do tej kwestii. Jego słowa wypowiedziane podczas wspólnej konferencji prasowej z prezydentem Rosji Władimirem Putinem wywołały spore oburzenie w USA, nie tylko wśród Demokratów, ale również w Partii Republikańskiej – głównie u „jastrzębi” i zwolenników konfrontacji z Rosją – czy wśród konserwatywnych komentatorów. Po powrocie z Helsinek prezydent USA Donald Trump zapewniał, że wierzy amerykańskim agencjom wywiadowczym i akceptuje ich wnioski, że Rosja wtrącała się w wybory w 2016 roku. Twierdził też, że podczas konferencji z Putinem wyraził się niejasno, wręcz przejęzyczył się, przez co jego słowa zostały źle zrozumiane i odebrane.

CZYTAJ TAKŻE: Trump o Europie: „wróg”. Szef MSZ Niemiec: nie możemy już polegać na USA

Zobacz również: Trump poprawnie wskazał odpowiedzialnych za pogorszenie relacji USA-Rosja

Twitter.com / Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz