Szef WHO ostrzega: nadchodzące miesiące będą bardzo trudne [+VIDEO]

Nadchodzące miesiące będą bardzo trudne, a niektóre kraje są na niebezpiecznej ścieżce – ostrzegł w piątek szef Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) Tedros Adhanom Ghebreyesu. Podkreślił, że organizacja namawia światowych przywódców do „podjęcia natychmiastowych działań” w walce z pandemią COVID-19.

Na konferencji prasowej w piątek szef Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) Tedros Adhanom Ghebreyesus powiedział, że „znajdujemy się w krytycznym momencie pandemii COVID-19, zwłaszcza na półkuli północnej”. Dodał, że „nadchodzące miesiące będą bardzo trudne, a niektóre kraje są na niebezpiecznym torze”.

Zobacz też: Dynamika pandemii w Polsce ciągle rośnie – kolejny rekord zakażeń

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

„Wzywamy liderów do podjęcia natychmiastowych działań w celu zapobieżenia dalszym niepotrzebnym zgonom, załamaniu się podstawowej opieki zdrowotnej i ponownym zamykaniu szkół” – powiedział. „Dziś powtarzam to, co powiedziałem w lutym: to nie są ćwiczenia” – podkreślił szef WHO.

Tedros Adhanom Ghebreyesus powiedział, że w zbyt wielu krajach obserwuje się obecnie wykładniczy wzrost liczby zakażeń, co skutkuje zamieszaniem w szpitalach i oddziałach intensywnej terapii, które, jak powiedział, „ledwo działają lub przekraczają swoje możliwości, a to wciąż tylko październik” – powiedział.

Zobacz też: 3/4 Polaków nie chce kolejnego lockdownu [SONDAŻ]

Podkreślił, że wszystkie kraje powinny podjąć działania, aby szybko ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa SARS-CoV-2. Jego zdaniem usprawnienie systemu testowania, śledzenie kontaktów osób zakażonych i izolowanie osób najbardziej narażonych na infekcję pozwoliłoby krajom uniknąć blokady.

Zobacz też: Brazylia uznała chińską szczepionkę na koronawirusa za najlepszą

Kresy.pl/WHO

Czytaj kolejny artykuł
5 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. Tutejszym
  Tutejszym :

  Jak do tej pory nowy właściciel – Ukraina – zbankrutował.
  Kopalnia złota na Ukrainie to strasznie niedochodowy biznes.
  Ciekawe ile Amerykanom zostanie po opłatach „koncesji”.
  Obstawiam, że z płaczem wrócą do siebie za ocean.
  Może budżet Ukrainy nie za dużo straci, tego budżetu już nie ma?
  Pozostał tylko „Bul buli zator” (hebrajski): maszynka do wyciskania pieniędzy.