Szef Linii Lotniczych Ryanair Michael O’Leary przedstawił plany przewoźnika na przyszły rok. Przyznał jednak, że działania polskiego rządu mogą spowolnić rozwój Ryanaira w Polsce. Według O’Leary’ego pomysł budowy lotniska w Radomiu nie powiódł się.

W rozmowie z portalem fly4free.pl szef Linii Lotniczych Ryanair Michael O’Leary przedstawił plany przewoźnika na przyszły rok. Przyznał jednak, że działania polskiego rządu mogą spowolnić rozwój Ryanaira w Polsce. Według O’Leary’ego pomysł budowy lotniska w Radomiu nie powiódł się. Według biznesmena budowa lotniska w Radomiuprzypomina działania komunistów w latach 50-tych XX wieku.

„PPL robi bardzo złą robotę, jeśli chodzi o Modlin, ale wkrótce na pewno zdadzą sobie sprawę z tego, że nie ma innej drogi niż rozbudowa. Wiemy, że tu nie chodzi o pieniądze, bo proponowaliśmy, że sfinansujemy rozbudowę terminala. Ale niedługo zmienią zdanie – zobaczą, że nie da się funkcjonować, gdy Lotnisko Chopina i Modlin są kompletnie zapchane” – mówił w rozmowie z portalem.

„Nigdy nie będziemy latać z Radomia. Budowa lotniska pośrodku niczego to jeden z najgłupszych pomysłów w historii Polski, który przypomina działania komunistów w latach 50-tych XX wieku. Zamiast inwestować w Modlin, polski rząd marnuje miliardy z kieszeni podatników na budowę pałacu, z którego nikt nie będzie latał. Czy LOT przeniesie się do Radomia? Nie. I Ryanair też nie ma takiego zamiaru” – uważa Michael O’Leary.

Zdaniem biznesmena „nie mam wątpliwości, że rozbudowa Modlina i więcej tras Ryanaira to jest coś, czego chcą polscy pasażerowie”.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

Czytaj także: Władze Radomia: Tarnopol nie jest naszym miastem partnerskim

Zobacz też: Państwo wyrzuca rodziny na bruk pod budowę nowego lotniska

Kresy.pl/fly4free.pl

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz