Siergiej Ławrow oświadczył dzisiaj, że amerykańska tarcza antyrakietowa w Europie jest kluczowym problem dla Rosji i Chin.

Szef rosyjskiego MSZ przemawiał podczas dzisiejszej konferencji poświęconej nierozprzestrzenianiu broni jądrowej w Moskwie.

Jednym z kluczowych problemów pozostają dążenia Stanów Zjednoczonych i ich sojuszników w Europie, regionie Pacyfiku oraz w innych regionach do utworzenia światowego systemu obrony przeciwrakietowej, do przybliżenia jego elementów do rosyjskich oraz chińskich granic – oświadczył Ławow.

CZYTAJ TAKŻE: Eksperci: Amerykański system antyrakietowy nie gwarantuje obrony przed Koreą Północną

Tarcza nie była jedynym tematem jaki poruszał rosyjski minister spraw zagranicznych. Szef rosyjskiej dyplomacji zaznaczył, że uważa iż amerykańska broń jądrowa, rozlokowana w Europie, powinna zostać przeniesiona na terytorium Stanów Zjednoczonych.

Kresy.pl istnieją dzięki wsparciu Darczyńców
Pomogłeś już w tym miesiącu?

Jestem pewien, że dwustronny dialog pomiędzy Rosją i USA w sprawie strategicznej stabilności będzie kontynuowany – oświadczył, zaznaczając jednak, że pozostaje sceptyczny wobec owocność dalszych bilateralnych rozmów. Rosyjski Minister Spraw Zagranicznych dodał również, że chciałby poszerzenia formatu negocjacji także o inne kraje posiadające broń jądrową.

Kresy.pl / interia.pl

Reklama1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz