Siergiej Ławrow oświadczył dzisiaj, że amerykańska tarcza antyrakietowa w Europie jest kluczowym problem dla Rosji i Chin.

Szef rosyjskiego MSZ przemawiał podczas dzisiejszej konferencji poświęconej nierozprzestrzenianiu broni jądrowej w Moskwie.Jednym z kluczowych problemów pozostają dążenia Stanów Zjednoczonych i ich sojuszników w Europie, regionie Pacyfiku oraz w innych regionach do utworzenia światowego systemu obrony przeciwrakietowej, do przybliżenia jego elementów do rosyjskich oraz chińskich granic – oświadczył Ławow.

CZYTAJ TAKŻE: Eksperci: Amerykański system antyrakietowy nie gwarantuje obrony przed Koreą Północną

Tarcza nie była jedynym tematem jaki poruszał rosyjski minister spraw zagranicznych. Szef rosyjskiej dyplomacji zaznaczył, że uważa iż amerykańska broń jądrowa, rozlokowana w Europie, powinna zostać przeniesiona na terytorium Stanów Zjednoczonych.

Kresy.pl istnieją dzięki wsparciu Darczyńców
Wesprzyj nas.

Jestem pewien, że dwustronny dialog pomiędzy Rosją i USA w sprawie strategicznej stabilności będzie kontynuowany – oświadczył, zaznaczając jednak, że pozostaje sceptyczny wobec owocność dalszych bilateralnych rozmów. Rosyjski Minister Spraw Zagranicznych dodał również, że chciałby poszerzenia formatu negocjacji także o inne kraje posiadające broń jądrową.

Kresy.pl / interia.pl

Reklama

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz