Siergiej Ławrow oświadczył dzisiaj, że amerykańska tarcza antyrakietowa w Europie jest kluczowym problem dla Rosji i Chin.

Szef rosyjskiego MSZ przemawiał podczas dzisiejszej konferencji poświęconej nierozprzestrzenianiu broni jądrowej w Moskwie.

Jednym z kluczowych problemów pozostają dążenia Stanów Zjednoczonych i ich sojuszników w Europie, regionie Pacyfiku oraz w innych regionach do utworzenia światowego systemu obrony przeciwrakietowej, do przybliżenia jego elementów do rosyjskich oraz chińskich granic – oświadczył Ławow.

CZYTAJ TAKŻE: Eksperci: Amerykański system antyrakietowy nie gwarantuje obrony przed Koreą Północną

Tarcza nie była jedynym tematem jaki poruszał rosyjski minister spraw zagranicznych. Szef rosyjskiej dyplomacji zaznaczył, że uważa iż amerykańska broń jądrowa, rozlokowana w Europie, powinna zostać przeniesiona na terytorium Stanów Zjednoczonych.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Jestem pewien, że dwustronny dialog pomiędzy Rosją i USA w sprawie strategicznej stabilności będzie kontynuowany – oświadczył, zaznaczając jednak, że pozostaje sceptyczny wobec owocności dalszych bilateralnych rozmów. Rosyjski Minister Spraw Zagranicznych dodał również, że chciałby poszerzenia formatu negocjacji także o inne kraje posiadające broń jądrową.

Kresy.pl / interia.pl

Czytaj kolejny artykuł
1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz