Siergiej Ławrow oświadczył dzisiaj, że amerykańska tarcza antyrakietowa w Europie jest kluczowym problem dla Rosji i Chin.

Szef rosyjskiego MSZ przemawiał podczas dzisiejszej konferencji poświęconej nierozprzestrzenianiu broni jądrowej w Moskwie.

Jednym z kluczowych problemów pozostają dążenia Stanów Zjednoczonych i ich sojuszników w Europie, regionie Pacyfiku oraz w innych regionach do utworzenia światowego systemu obrony przeciwrakietowej, do przybliżenia jego elementów do rosyjskich oraz chińskich granic – oświadczył Ławow.

CZYTAJ TAKŻE: Eksperci: Amerykański system antyrakietowy nie gwarantuje obrony przed Koreą Północną

Tarcza nie była jedynym tematem jaki poruszał rosyjski minister spraw zagranicznych. Szef rosyjskiej dyplomacji zaznaczył, że uważa iż amerykańska broń jądrowa, rozlokowana w Europie, powinna zostać przeniesiona na terytorium Stanów Zjednoczonych.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Jestem pewien, że dwustronny dialog pomiędzy Rosją i USA w sprawie strategicznej stabilności będzie kontynuowany – oświadczył, zaznaczając jednak, że pozostaje sceptyczny wobec owocności dalszych bilateralnych rozmów. Rosyjski Minister Spraw Zagranicznych dodał również, że chciałby poszerzenia formatu negocjacji także o inne kraje posiadające broń jądrową.

Kresy.pl / interia.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz