Eksperci z Union of Concerned Scientists (UCS) mają poważne wątpliwości, czy warty 40 mld dolarów system obrony antyrakietowej jest w stanie zabezpieczyć Amerykę przed atakiem Korei Północnej.

David Wright, wicedyrektor  Global Security Program w ramach UCS, stwierdził, że czołowi amerykańscy generałowie – wmawiają liderom politycznym, że posiadają militarną możliwość, której w rzeczywistości nie posiadają.

W ubiegłym roku UCS opublikował raport z którego wynika, że wiara Pentagonu w skuteczność systemu antyrakietowego jest nie tylko bezpodstawna, lecz również może prowadzić do brzemiennych w skutkach decyzji przywódców politycznych, którzy będą decydowali o inicjowaniu działań wojennych mając poczucie pewności, że system jest w stanie obronić Amerykę przed atakiem rakietowym.

ZOBACZ RÓWNIEŻ:„WSJ’: Nie będzie spotkania NATO-Ukraina ws. tarczy antyrakietowej

Jak czytamy w raporcie – Wyniki testów systemu są słabe i nie wykazuje on zdolności do powstrzymywania nadlatującej rakiety w realnych warunkach.

Warto wspomnieć również, że w 2012 roku inna grupa ekspertów, tym razem z National Academy of Sciences, w swoim studium na temat systemu obrony antyrakietowej napisała, że system jest „wadliwy” i zaleciła dokonanie gruntownej rewizji interceptorów, czujników i koncepcji operacyjnych. Jednak do takiej rewizji nigdy nie doszło. Reprezentanci Pentagonu niejednokrotnie twierdzili, że mają pełną wiarę w możliwości obronne systemu.

Kresy.pl / Nbcnews.com
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz