Funkcjonariusze Straży Granicznej z Medyki zatrzymali dwóch obywatelki Turcji, którzy pieszo przekroczyli granicę z Ukrainy do Polski. Ujęto również dwóch organizatorów nielegalnego przekroczenia granicy (bezpaństwowca narodowości syryjskiej  oraz obywatela Turcji) legalnie mieszkających w Niemczech.

Zdarzenie miało miejsce w nocy 23 na 24 listopada na odcinku granicy ochranianym przez placówkę Straży Granicznej w Medyce. Patrol wyposażony w kamery termowizyjne zauważył dwie osoby, które pod osłoną nocy usiłowały przekroczyć granicę z Ukrainy do Polski w miejscu niedozwolonym. Cudzoziemcy nie wiedzieli, że każdy ich ruch jest monitorowany i rejestrowany przez mundurowych. Dwaj Turcy w wieku 31 i 37 lat byli zaskoczeni zatrzymaniem. Tylko jeden z nich miał przy sobie paszport. Zatrzymano także organizatorów nielegalnego przekroczenia granicy. Dwaj mężczyźni (bezpaństwowiec narodowości syryjskiej  oraz obywatel Turcji) legalnie mieszkający w Niemczech, zamierzali odebrać imigrantów w rejonie granicy. Później chcieli przewieźć ich dalej na zachód Europy.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

Wszyscy cudzoziemcy zostali zatrzymani. Od początku 2021 roku na podkarpackim odcinku granicy z Ukrainą funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału SG zatrzymali 137 cudzoziemców. W bieżącym roku zatrzymano także 19 organizatorów nielegalnego przekroczenia granicy.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

Podawaliśmy w czwartek, że sąd aresztował na 3 miesiące 4 obywateli Ukrainy. Mężczyźni usiłowali przewieźć łącznie 15 obywateli Iraku i obywatela Syrii. Wszyscy usłyszeli zarzut pomocnictwa w organizowaniu nielegalnego przekroczenia granicy.

Wcześniej informowaliśmy o serii zatrzymań Ukraińców, którzy organizowali nielegalną imigrację.

Straż Graniczna poinformowała w ubiegłym tygodniu, że od początku sierpnia funkcjonariusze z placówek Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali 61 osób, które usłyszały zarzut pomocnictwa w organizowaniu przekroczenia granicy państwowej wbrew przepisom. 55 z nich to cudzoziemcy. Najliczniejsze grupy stanowili Ukraińcy i Gruzini.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Przypomnijmy, że wśród poszukiwanych przez policję na podstawie artykułu 264 § 3 kodeksu karnego (organizowanie nielegalnej imigracji) zdecydowanie dominują obcokrajowcy. Stanowią oni prawie 70 proc. poszukiwanych w związku ze wspomnianym artykułem.

bieszczadzki.strazgraniczna.pl / Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz