Prezydent Syrii Baszar al-Asad zatwierdził w niedzielę skład nowego rządu. Premierem został Husajn Arnus, który kilka dni temu otrzymał misję utworzenia nowego rządu.

W niedzielę prezydent Syrii Baszar al-Asad wydał dekret, który zatwierdza skład nowego rządu. Premierem został Husajn Arnus – kilka dni temu otrzymał on misję utworzenia nowego rządu – podawała agencja “Reuters”.

W nowym rządzie zmianie nie uległa obsada na stanowiskach ministrów spraw zagranicznych, obrony, spraw wewnętrznych, gospodarki i informacji. Pozostałe 12 resortów objęli nowi szefowie. W nowym gabinecie znalazły się trzy kobiety.

Zobacz także: Izraelskie wojsko zaatakowało syryjskie cele

Polska Agencja Prasowa (PAP) podkreśla, że nowy gabinet jest piątym rządem Syrii, utworzonym od początku wojny domowej w 2011 roku. Jego kadencja będzie trwała do lipca 2021 roku – do kolejnych wyborów prezydenckich.

Asad wyznaczył po raz pierwszy Arnusa na premiera w czerwcu. Wówczas nowy szef rządu zastąpił na tym stanowisku Imada Chamisa. Władze borykały się wtedy z głębokim kryzysem gospodarczym oraz zapaścią lokalnej waluty.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Lipcowe wybory w Syrii zostały potępione przez Stany Zjednoczone oraz syryjską opozycję. Jak pisaliśmy, były także krytykowane przez prezydenta Turcji Recepa Tayyipa Erdogana.

Syria pogrążona jest w ekonomicznej zapaści z powodu wojny. W jej wyniku zginęły setki tysięcy ludzi, miliony zaś opuściły swoje domy.

Czytaj także: Rosja chce zwiększyć swoją obecność militarną w Syrii

reuters.com / pap / wnp.pl / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply