Tak wynika z doniesień lokalnych ukraińskich mediów powołujących się na skargę urzędnika na portalu społecznościowym. Do zdarzenia miało dojść na przejściu granicznym w Krakowcu.

Polska Straż Graniczna na przejściu granicznym w Krakowcu zmusiła mera Czortkowa do zdjęcia czerwono-czarnego proporczyka z szyby samochodu – poinformowały tarnopolskie portale Dobai 0352.uapowołując się na wpis urzędnika na Facebooku.Według mediów przewodniczący rady miejskiej Czortkowa Wołodymyr Szmatko miał napisać:

Zrobiło mi się bardzo nieprzyjemnie!!!!! Dopiero co, przy przekraczaniu ukraińsko-polskiej granicy w Krakowcu pracownik polskiej Straży Granicznej agresywnie „poprosił” o zdjęcie z okna auta „banderowskiej flagi”!!!! Dziesięć razy zapytałem dlaczego???? Odpowiedź: „Ukraińscy nacjonaliści – to źle!!! Wniosek: Dziękuję Panu Bogu, że jestem UKRAIŃSKIM NACJONALISTĄ!!! Ale flagę przyczepiłem znowu, i nigdy i nigdzie jej nie zdejmę.

PS. Nie rozumiem takiej przyjaźni między UKRAIŃCAMI i Polakami!

Bardzo ciężko na duszy……… Ale Stepan Bandera Bohater Ukrainy i flaga UPA to nasza cząstka duszy i serca!!

W chwili obecnej opisywany wpis nie jest dostępny na profilu Wołodymyra Szmatki.

CZYTAJ TAKŻE: Banderowska flaga w samochodzie. Policja i Prokuratura: to tylko „publiczne ujawnienie własnego poglądu”

Doba / 0352.ua / kresy.pl

Reklama

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.15 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. jaremaw :

  „Ale flagę przyczepiłem znowu, i nigdy i nigdzie jej nie zdejmę” a to banderowiec zatwardziały, mam nadzieję że policja na mocy art. 256 KK gdzieś na Polskich drogach go namierzy.Tak mu ciężko na duszy? Duszę trzeba mieć.Jak nie pasuje Polskie prawo niech zawraca w piz…

  • pro_patria :

   100/100 Kolego. Po pierwsze: za wywieszenie symbolu bestialskich morderców Polaków należy mu się dożywotni zakaz wjazdu do naszego kraju i parotysięczny mandat karny. Jeżeli ktokolwiek z pracowników na granicy zauważy u upaińców zdejmowanie i ukrywanie banderowskich symboli powinien pojazd dokładnie przeszukać, w przypadku nie znalezienia nazistowskiej szmaty musi podać nr rejestracyjny organom ścigania, aby był on kontrolowany stale na terytorium Polski. Jedynie zdecydowane działania pozbawione jakichkolwiek wyjaśnień czy tłumaczeń oraz potężne kary pieniężne mogą spowodować, że banderowski motłoch nie będzie ostentacyjnie eksponował swoich szmatławych symboli. Stale będą próbowali Nas poniżyć, gdyż są stepową dziczą i nienawiść, chęć mordu, podstęp mają w genach. Jednakże zdecydowaniem, brakiem kompromisów, nieprzejednaniem oraz JEDYNIE argumentami siłowymi zegniemy butne karki rezunów.

  • czas_przebudzenia :

   Nie ma co doceniać wyznawcy zbrodniarzy. Trzeba wykorzystać to, że wyznawcy zbrodniarzy nie ukrywają się na razie zanadto – aby to wykorzystać, u władzy Polski nie mogą wałęsać się marionetki polskojęzyczne. Ten mer Чортківa jest na tyle głupi, że nie potrafi nawet zrozumieć, że zakazana jest w Europie swastyka, zakazane są runy SS i zakazana jest wszelka symbolika nazistowska. Możliwe, że Niemcy wystawiają takich głupców dla testowania czy można już powoli odchodzić od zakazu symboliki nazistowskiej.

 2. zefir :

  Nie dość że banderowska Szmatka,to jeszcze prowokacyjny idiota.Nie ma i nie będzie przyjażni między banderowcami i Polakami.Stepan Bandera to nie bohater,to banderowski morderca,zdrajca,kolaborant i cwel.Czerwono-czarna ściera to taka sama jak burmistrza Władymyra śmierdząca onuca i szmata.

  • scorpio :

   Odezwa do wszystkich policjantow drogowki… zatrzymywac samochody z upadlinska rejestracja majaca jakiekolwiek oznaki glorifikacji banderyzmu i doszczetnie kontrolowac pod kazdym wzgledem nawet bezpieczenstwa drogowego i za male przewinienia walic kary platnoscia na miejscu. Po zaplaceniu mandatu i puszczenia banderowca przekazac wiadomosc do nastepnej drogowki o zatrzymanie i tak w nieskonczonosc dopoki zabraknie im gotowki na dalsza jazde po Polsce.

  • azar :

   sęk w tym, że ustawa Kukiz’15 o zakazie propagowania banderyzmu i zrównania tego gówna UPAińskiego wylądowała w koszu bo tak PiSdzielce boja się pogorszenia przez to tak bardzo bratnich naszych stosunków obustronnych. Przecież UPAina nas tak broni przed złym Putinem, który pragnie napaść także i na Polskę że aż konie w stajniach się śmieją!!!

 3. jaro7 :

  To są skutki BLOKOWANIA przez PiS uchwały o penalizacji nacjonalizmu banderowskiego.Jak widac pisowcom propagowanie nie przeszkadza i wkrótce SG dostanie wytyczne by nie zatrzymywać.Scorpio nasi policjanci to udają że tego nie widzą,zwłaszcza ci z okolic Przemyśla.Dlatego wątpię aby kogoś zatrzymali i tą szmatę wyrzucili.Poza tym w policji jest sporo potomków upa.