Światowa Organizacja ds. Restytucji Mienia Żydowskiego zgłosiła swoje propozycje zmian w projekcie tzw. dużej ustawy reprywatyzacyjnej.

Uwagi zgłoszone przez Światową Organizację ds. Restytucji Mienia Żydowskiego dotyczą tzw. dużej ustawy reprywatyzacyjnej, która zakłada m.in. przyznawania rekompensat za utracone mienie. W październiku 2017 roku rząd przedstawił jej główne założenia. Do nich uwagi zgłosiła żydowska organizacja. Nie che ona, aby ustawa dotyczyła jedynie obywateli Polski. Dodatkowo jest ona przeciwna wyłączeniu z ustawy nieruchomości rolnych, leśnych, przemysłowych, a także brakuje jej ścieżki dochodzenia roszczeń za przejęcie firm rodzinnych. Super Express informuje, że organizacja zgłosiła kilkanaście uwag – dotyczących od przedłużenia terminów zgłaszania roszczeń, po postulat stworzenia szybszej ścieżki formalnej.

Potwierdzam, że takie stanowisko do nas wpłynęło. Nasz projekt ustawy optymalizuje ramy zadośćuczynienia oraz eliminuje dawne roszczenia. Z listy zgłoszonych postulatów obecnie rozważamy jedynie kwestie obywatelstwa – oświadczył dr hab. Kamil Zaradkiewicz, współautor ustawy.

ZOBACZ TAKŻE: Prof. Chodakiewicz o amerykańskiej ustawie 447: może oznaczać nękanie Polski

Przedstawiciele organizacji żydowskiej chcą również reprywatyzować żydowskie mienie, do którego nie ma spadkobierców. Według obowiązującego w Polsce prawa przechodzi ono na własność Skarbu Państwa, jednak Żydzi uważają, że powinno się to zmienić, twierdząc, że takie zwroty są kluczowe, jeśli chodzi np. o pieniądze dla osób ocalałych z Holokaustu.

Według rządowego informatora Super Expressu, kwota o jaką starają organizacje żydowskie jest znacznie wyższa niż do tej pory zakładano. Wcześniej mówiono kwocie 230 mld zł, jednak zdaniem cytowanego źródła, może ona wynieść nawet bilion złotych.

Przypomnijmy, że przegłosowana w amerykańskim Senacie ustawa 447 otwiera drogę do przejęcia przez żydowskie organizacje tzw. mienia bezspadkowego. Chodzi tu głównie o znajdujące się w Polsce nieruchomości państwowe, które są dziś własnością samorządu terytorialnego lub skarbu państwa. Ustawa została przyjęta przez Senat USA 12 grudnia. Po zatwierdzeniu przez amerykański parlament trafi do podpisu na biurko prezydenta Donalda Trumpa. Jest realna możliwość, że stanie się obowiązującym w USA prawem. Zgodnie z nią Departament Stanu będzie mógł wspierać organizacje międzynarodowe ubiegające się o mienie pożydowskie, które nie ma spadkobierców.

Kresy.pl / se.pl

11 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

 1. jwu
  jwu :

  Przedstawiciele organizacji żydowskiej ,chcą również reprywatyzować mienie żydowskie ,do którego nie ma spadkobierców.Według obowiązującego w Polsce prawa,przechodzi ono na skarb państwa “jednak Żydzi uważają ,że powinno to się zmienić “.To co się dzieje w Polsce teraz ,to tylko preludium tego co będzie ,jeżeli Polacy nie zmienią prawa zgodnego z ich (żydowskimi) oczekiwaniami.

 2. bob
  bob :

  Czyli już żydki odniosły sukces i będzie wpisanie do ustawy osób nie bez polskiego obywatelstwa? znając ich fałszowanie jakiś nazwisk czy koneksji rodzinnych nie będzie dla nich żadnym problemem jeśli na szali będzie parę milionów

 3. donald
  donald :

  Uwazam ze pomija sie fakt ze w wyniku terroru sowieckiego we wschodniej Polsce sowieci zamordowali przy aktywnym wspoludziale obywateli Polskich pochodzenia Zydowskiego okolo pol miliona etnicznych Polakow do lata 1941 roku oraz z wyslanych na Syberie dwoch milionow etnicznych Polakow w latach 1939-1941 ktorych od pol miliona do miliona zginelo tam z mrozu, glodu i katorzniczej pracy do 1945 roku. W latach 1945-1953 zostalo zamordowanych przez aparat bezpieczenstwa PRL od 100-250 tysiecy Polakow. Podaje tak duzy rozrzut poniewaz nie ma dokladnych badan ile i bylo zamordowanych przynajmniej 100 tysiecy ale liczba ta mogla byc zblizona do 250 tysiecy. Wiekszosc wyzszych oficerow UB za Stalina stanowili obywatele Zydowscy.
  Poza domaganiem sie reparacji od Niemiec i Rosji byc moze powinnismy domagac sie reparacji od Izraela za zbrodnie przeciwko ludzkosci na etnicznych Polakach an wschodzie oraz za zbrodnie stalinowskie na narodzie polskim w latach 1945-1956? Skoro Izrael domaga sie imieniu tych mordujacych odszkodowan? Wieksza czesc tych zbrodniarzy i ich rodzin opuscila Polske w 1968. Zostal miedzy innym pan Borowski ktorego wuj, stalinowski szef UB Jakub Berman osobiscie wsadzal do wiezien za ratowanie obywateli Polskich pochodzenia Zydowskiego na 10 do 15 lat i gdyby Niemcy nie rozstrzelali mlodszego brata Babci ktory ratowal to moze tez by jego wsadzil a Babcia fakty wojenne ukrywala do lat 60-tych bo bala sie UB.Ojciec pana Borowskiego byl wysokim dygnitarzem komunistycznego aparatu zbrodni. Dzis pan Borowski zamiast miec troche przyzwoitosci i milczec razem i z innymi wrogami Polski atakuje ustawe o IPN

  Roznica pomiedzy panstwem Polskim i panstwem Izrael jest taka ze panstwo Izrael nigdy nie skazalo zadnego swojego obywatela za zbrodnie przeciwko etnicznym Polakom zarowno te dokonane w latach 1939-1941 jak i w latach 1945-1956. Panstwo polskie na etnicznYch Polakow dokonujacych zbrodni na obywatelach Polskich Zydowskiego pochodzenia wykonywalo od 1943 wyroki smierci a po 1945 skazywalo ich takze na wieloletnie wyroki wiezienia . Jezeli panstwo Izraela chce reprezentowac bylych wlascicieli to w ramach symetrii powinno poniesc koszty reparacj/odszkodowan i za obywateli Polskch pochodzenia Zydowskiego, obywateli rosyjskich pochodzenia Zydowskiego. To wlasnie Narod Izraelski powinien nam wyplacic reparacje i odszkodowania za swiadoma i masowa wspolprace swoich obywateli lub ich przodkow, zwlaszcza ze poprzez brak jakichkolwiek wyrokow panstwo Izrael w calosci pochwalilo i zaakceptowalo te zbrodnie na etnicznych Polakach jako cos normalnego i nie wymagajace przeprosin, kary etc. Lacznie obywateleglownie Polscy Zydowskiego pochodzenia, ale takze obywatele Rosyjscy Zydowskiego pochodzenia swiadomie i w celach awansu spolecznego, korzysci majatkowych, uregulowania dawnych roszczen i urazow wzieli swiadomy i nieprzymuszony udzial w likwidacji 1.1.-1.7miliona etnicznych Polakow a panswo Izrael chronilo ich i chroni nadal.

  • jwu
   jwu :

   @donald Nie ma takiej opcji , zbrodniarzy mieszkających w Izraelu nie dotyczy prawo chrześcijan.A dla sprostowania, wg.Leszka Żebrowskiego na Syberii umarło 150-200tys. Polaków (co i tak jest dużo). Nie wiem skąd się bierze taki trend ,że ilość naszych rodaków zamordowanych przez banderowców maleje,a liczba ofiar sowietów stale rośnie?

   • donald
    donald :

    @jwu na podstawie badan wczesniejszych. Na ten temat przestalem czytac publikacje w latach 80-tych. Od tego czasu przeczytalem sporo wspomnien Sybirakow, znalem pare osob ktore przezyly.
    Na 2 miliony osob zeslanych to na pewna umarla co 5-6. Moze to nie byl million ale na pewno liczba ta byla znacznie wyzsza niz 150-200 tysiecy. Badania naukowe maja to do siebie ze maja duzy rozrzut i tak np. w sprawie glodu na Ukranie w latach trzydziestych szacunki byly pomiedzy 3 mliony zabitych a blisko 10 milionow.
    W przypadku smierci Sybiraakow to smiertelnosc na pewno bylo w granicahc 20 procent lub wyzsza co pokazue ze licza ofiar byla przynajmniej zblizona do pol miliona. Wystarczy poczytac Sybirakow i zobaczyc jak czesto jest opisywana smierc bliskich. Moze to nie byl milion umarlych na zeslaniu w czasie wojny ale to napewn bylo przynajmniej 400-500 tysiecy.

  • Gaetano
   Gaetano :

   @donald Skąd się biorą takie dane? Aktywne współuczestnictwo żydów w donosach, tworzeniach list polskich działaczy, pośrednio i bezpośrednio w mordach Polaków, po zajęciu naszych Kresów przez sowietów jest oczywistym faktem. Przy czym należy wiedzieć, że odsetek żydów w aparacie bezpieczeństwa, w NKWD, był duży. Tendencja, którą poruszył jwu, ma miejsce. Dokładne liczby polskich ofiar stalinizmu nie są znane, ale trzeba pamiętać, że tuż po wojnie nie istniały żadne możliwości prowadzenia badań na połowie terytorium dawnej II RP z wiadomych względów. Jeszcze kilka lat temu historycy byli zdania, że w wyniku czterech wielkich wywózek w głąb ZSRR znalazło się 320 tysięcy, niemal wyłącznie Polaków. Odnaleziony dokument sowiecki pokazuje, że tych osób było 460 tysięcy. Strona polska jest w posiadaniu list wywozowych Polaków mieszkających na Kresach, dzięki rosyjskiemu stowarzyszeniu “Memoriał”. Polacy nie zostali zesłani tylko na Syberię, ale też w głąb ZSRR. Wg najnowszych ustaleń historyków (m.in. dr Grabowski, prof. Szarota, prof. Materski), w ZSRR zamordowano od 150 do 180 tys. Polaków, ale liczba ta nie jest dokładna. Ale pośrednio, w wyniku nieludzkich warunków, wycieńczenia, katorżniczej pracy, Polacy ginęli. Wszystkich pomordowanych Polaków nie można policzyć; to wspomniany Berman chciał wmówić, że zna dokładną liczbę.
   Poza tym nie tyle “wiekszosc wyzszych oficerow UB” byli “obywatelami żydowskimi”, co w kadrze UB żydzi stanowili, wg szacunków, od 40 do 45 procent, nie tylko wyższego szczebla, to również zwykli “funkcjonariusze”.
   Natomiast odnośnie reparacji ze strony niemieckiej oraz odszkodowań żydowskich – zgoda. Jednak co do reparacji od FR, spadkobiercy ZSRR – zgodnie z prawem międzynarodowym oraz rzymską zasadą; zwycięzcy nie płacą.

 4. Accipiter
  Accipiter :

  żydzi i ich organizacje powinni spadać na drzewo i banany prostować. To jest właśnie setno całego ataku na Polskę. Żydy mają gdzieś pomordowanych rodaków. Są dla nich tylko instrumentem do wyciągania kasy od innych. Tu nie chodzi o żadna sprawiedliwość, pamięć czy inne frazesy. Chodzi o kasę i wpływy. Holokaust to żydowski sposób na biznes. A my w ten biznes właśnie uderzyliśmy. Bo nagle świat dowie się, że IIWŚ to nie był pogrom żydów, że ginęli inni, że Polacy oni w obozach koncentracyjnych i ginęli ratując żydów. Obrzezanym chodzi o to by kasa się zgadzała. Pamiętajmy, że prowadzone są prace nad ustawą reprywatyzacyjną. Żydzi czują, że kasa z Polski się wymyka. I o to cała wrzawa. A nie o te kilka milionów przepuszczonych przez komin.

 5. zpfilo
  zpfilo :

  Do dzisiaj nie otrzymaliśmy od handlarzy żydowskich odszkodowania za handel niewolnikami pochodzenia słowiańskiego odszkodowania. A mieli monopol na Pragę i Stambuł. Ok. 2 … 3 mln ludzi.