Skrajnie lewicowy dziennik „Liberation” odkrył, że ci którzy wychwalają „społeczeństwo wielokulturowe” jednocześnie szukają możliwości przenoszenia swoich dzieci ze szkół złożonych w znacznej mierze z uczniów-imigrantów.

W swoim reportażu z 17 stycznia „Liberation” opisuje party działaczy lewicowych, którzy osiedlali się na przedmieściach Paryża zamieszkanych przeważnie przez imigrantów bądź ich potomków, w ramach popierania idei społeczeństwa wielokulturowego. Z rozmów jakie przeprowadzili Sonya Faure i Michel Becquembois wynika, że po latach są oni znacznie bardziej wstrzemięźliwi w praktycznym wcielaniu w życie swoich ideałów. Ma to związek przede wszystkim z wychowywaniem przez lewicowców własnych dzieci w imigranckim otoczeniu.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

3104.49 PLN    (14.11%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Jak się okazało, lewicowi zwolennicy multi-kulti, z północnej 18 dzielnicy, są skłonni do przenoszenia swoich dzieci ze szkół znajdujących się w dzielnicach zamieszkałych przez imigrantów, w których znaczną część uczniów stanowią imigranckie dzieci. Aktywiści mają bowiem świadomość, że poziom nauczania jest w nich zdecydowanie niższy niż w przeciętnej francuskiej szkole. Nie chcą więc by „dziecko było ofiarą” ich własnych przekonań, odbierając gorszą edukację, która pogorszy ich zawodowe perspektywy.

Julien Grenet z paryskiej Szkoły Ekonomii przyznaje „osiągnęliśmy taką przepaść pomiędzy niektórymi szkołami, że trudno ponownie odtworzyć mieszany skład”, mając na myśli łączenie w poszczególnych placówkach dzieci z dzielnic imigranckich i dzieci z innych dzielnic. „Nie możesz ich winić za to, że mówią nie” – Gernet mówi o rodzicach, którzy nie chcą wysyłać swojego potomstwa do szkół zdominowanych przez dzieci imigrantów, by natychmiast dodać – „jest szokujące, że część rodziców, intelektualnie bardzo rozwiniętych, jest ślepych i zaprzecza segregacji fałszywymi argumentami”.

Czytaj także: Francja: Imigranci biją Francuzów [+VIDEO]

liberation.fr/kresy.pl

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz