Zdaniem niemieckiego portalu „Spiegel” Lufthanasa dostanie 10 mld euro wsparcia od rządu Niemiec. Rząd chce mieć jednak wpływ na działania koncernu. Wcześniej w przestrzeni medialnej pojawiały się głosy sugerujące taki obrót spraw.

Z powodu epidemii koronawirusa Lufthansa znalazła się w poważnym kryzysie. Niemiecki rząd planuje finansową pomoc da linii lotniczych – podał w niedzielę portal „Spiegel”. Według informacji medium, koncern ma zostać wsparty kwotą 10 mld euro. W zamian niemiecki rząd zyska znaczny wpływ na politykę koncernu.

Czytamy, że postępują negocjacje pomiędzy rządem niemieckim i Lufthansą. „Spiegel” powołuje się na list władz koncernu, skierowany do pracowników, który został ujawniony w niedzielę. „Naszym zdaniem rozmowy te można szybko doprowadzić do końca” – napisał członek zarządu Lufthansy Carsten Spohr w liście do pracowników.

Powołując się na papierowe wydanie gazety „Spiegel” portal „Deutsche Welle” podaje, że państwo miałoby stać się cichym wspólnikiem koncernu, udostępniając Lufthansie 5,5 miliarda euro. Rząd oczekuje w zamian gwarantowanej dywidendy w wysokości 9 procent. Za kolejny miliard euro wsparcia dla firmy państwo miałoby przejąć 25 procent udziałów w koncernie.

Kolejne 3,5 miliarda dostarczyć miałby państwowy bank KfW. Rząd poręcza za ten kredyt.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Jeżeli doniesienia się potwierdzą będzie to oznaczało, że rząd Niemiec zyska znaczny wpływ na politykę koncernu.

Wcześniej informowaliśmy o podobnych doniesieniach opartych o inne źródła medialne.

Zobacz także: Minister Gospodarki Niemiec: W skrajnych przypadkach nie wykluczamy przejmowania prywatnych firm

spiegel.de / dw.com /kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz